fbpx
Connect with us

Featured

אחת ההונאות הציבוריות הגדולות בהיסטוריה של ארה"ב: 135 מיליארד דולר נגנבו כסיוע כביכול למובטלים בתקופת הקורונה 

Published

on

נוכלים גנבו 135-100 מיליארד דולר מהסיוע למובטלים שהעניק הממשל הפדרלי האמריקאי בזמן הקורונה – קובע (12.9.23) דוח שפרסם Government Accountability Office גוף בקרה הפועל לצד הקונגרס. המשמעות: קרוב לדולר אחד מכל שבעה דולרים שהעניק הממשל – נגנבו. הדוח קובע, כי הן ממשל טראמפ, הן ממשל ביידן והן הקונגרס כשלו בסתימת כמה מן הפרצות החוקיות והטכנולוגיות המרכזיות של התוכנית, וכך התאפשרו התרמיות.

חבילות הסיוע של שני הממשלים בשנים 2021-2020 הסתכמו ב-2.1 טריליון דולר – הגדולות ביותר בהיסטוריה העולמית; ההשקעה האמריקאית הכוללת במלחמה בקורונה הגיעה ל-5 טריליון דולר. מטרתן המרכזית של תוכניות הסיוע הייתה לאפשר לאמריקנים לשמור על מגבלות הקורונה ולא להיאלץ לצאת לעבודה (במיוחד בתפקידים המחייבים נוכחות פיזית והמאוישים לרוב בידי השכבות הנמוכות) או לפתוח את עסקיהם. שני מסלולי הסיוע העיקריים היו מענקים במזומן לכל משפחה והכפלה של דמי האבטלה.

בתחילת הקורונה אישר הקונגרס, בהסכמה דו-מפלגתית, תוספת של מאות דולרים לשבוע לכל מובטל והרחבת הזכאות גם למי שאינם נהנים מדמי אבטלה בימים כתקנם (כגון עצמאים שעבדו בחברות כמו אובר ובחברות שליחויות). הסיוע העניק צינור חמצן חיוני למיליוני אמריקנים במה שהיה המשבר הכלכלי החמור ביותר מאז השפל הגדול של 1929. אבל הוא גם הפך למטרה קורצת לנוכלים, אשר מיהרו לנצל את הנדיבות והקלות של הממשל כדי לגנוב סכומי עתק.

רוב הסיוע למובטלים הועבר מהממשל הפדרלי לממשלות המדינות, אשר התקשו להתמודד עם המשימה ולכן ההונאות התמקדו בהן – קובע הדוח של GAO. במקרים רבים התחזו הנוכלים בשמות של אנשים אמיתיים, ובמקרים אחרים השתמשו בשמותיהם של אסירים, של אמריקנים השוהים בחו"ל ואפילו של מתים. בסך-הכל נגנבו 15%-11% מתוך 900 מיליארדי הדולרים שהופנו לסיוע למובטלים בין אפריל 2020 לבין מאי 2023. הדוח מציין, כי הנתונים מבוססים על בדיקה מדגמית וכי ככל הנראה הסכום האמיתי לעולם לא ייוודע.

ממשל ביידן טען בתגובה, כי רוב הגניבות אירעו בזמנו של ממשל טראמפ וכי הוא פועל במרץ רב לאיתור הנוכלים ולהחזרת הכסף. פקיד בכיר אמר לניו-יורק טיימס, כי הממשל גם ביקש להקציב מיליארד דולר לשדרוג מערכות הבקרה של המדינות, אך הרפובליקנים מנעו את ההעברה כחלק מן ההסכם להעלאת תקרת החוב. משרד העבודה טוען שנתוני GAO מופרזים, אם כי המבקר הפנימי של המשרד העריך בעבר ש-191 מיליארד דולר הוצאו במרמה – כולל בידי מי שהיו זכאים לסיוע, אך הצליחו לקבל סכומים גבוהים מן המגיע להם.

גופים שונים בממשל הפדרלי עמלים כיום בניסיון לאתר את ההונאות הגדולות ביותר, מתוך הכרה בכך שמגבלות ההתיישנות וההיקף העצום של מעשי המרמה לא יאפשרו להגיע לכל הנוכלים אלא במקרה הטוב לחלקם הקטן בלבד. משרד המשפטים הודיע בחודש שעבר, כי עד כה הגיש תביעות וכתבי אישום ביחס ל-8.6 מיליארד דולר שהוצאו במרמה בכל תוכניות הסיוע בקורונה, והבהיר שהוא ממשיך לפעול בנושא.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

טראמפ בקליפורניה: העשירים בבוורלי הילס מסריחים כי המדינה מגבילה להם את זמן המקלחת… אם ביידן יישאר נשיא – אמריקה תמות

Published

on

הנשיא לשעבר דונאלנד טראמפ נאם בסוף השבוע בכנס של המפלגה הרפובליקנית באנהיים, דרום קליפורניה, והתייחס למאבק בפשיעה באמריקה ולמירוץ מול הנשיא הדמוקרטי ג'ו ביידן. טראמפ אמנם טרם הבטיח את המועמדות הרפובליקנית בבחירות לנשיאות 2024, אך כרגע מוביל על יריביו בפער עצום. 

בנאום הזהיר טראמפ שאם ביידן יישאר נשיא "המדינה הזאת תמות", ובנוסף לעג ליריבו וחיקה אותו על הבמה. נאומו של טראמפ היה יומיים אחרי שבספריית רייגן בסימי וואלי נערך  עימות בין המועמדים הרפובליקניים בפריימריז . כמו בעימות הקודם, גם הפעם טראמפ לא התייצב. 

בזמן ביקורו של הנשיא לשעבר בקליפורניה ניסו מחוקקים רפובליקנים שתומכים בו להשבית את הממשל הפדרלי בוושינגטון ולמנוע את אישור התקציב, אך לבסוף לא צלחו במשימתם.

טראמפ אמר לקהל באנהיים כי אם הוא ייבחר לנשיא, ויחזור לבית הלבן, המשטרה בארה"ב תקבל הוראה לירות בשודדים. לשיטתו, בעקבות הצעד הזה אמריקה "תהיה תוך יום אחד מקום שונה לחלוטין. הם חייבים להיענש על הגניבה וההרס, ועל החרבת המדינה שלנו". 

על רקע העלייה במקרי הרצח ובפשיעה האלימה בקליפורניה אמר טראמפ למשתתפים בכנס הרפובליקני: "אנחנו נעצור מיד את כל הגניבות והביזה. מאוד פשוט: אם אתה שודד חנות אתה צריך לצפות שיירו בך כשאתה עוזב את החנות". הוא קיבל תשואות מהקהל על דבריו. 

סוכנות הידיעות AP ציינה שבשעה שאמירות רבות שהשמיע טראמפ בעצרת המפלגה הרפובליקנית באנהיים הן עמדות מוכרות של הנשיא לשעבר, הקריאה לפתוח באש לעבר פושעים מהווה הסלמה במסרים שהשמיע בנוגע למאבק בפשיעה. הצהרות לוחמניות שכאלה מתקבלות היטב ב"בייס" שלו, אך לא ברור מה תהיה השפעתן על מצביעים שלא נוטים בבירור לטובת אחת המפלגות הגדולות.  

בכנס הרפובליקני באנהיים חזר טראמפ על הטענה השקרית שבחירות 2020 נגנבו ממנו. הוא השמיע טענה שקרית נוספת, כשאמר שתושביה העשירים של בוורלי הילס "מסריחים" בגלל שקליפורניה הטילה הגבלות על משך המקלחת שלהם, בשל מצוקת מים שקיימת במדינה. 

"הם משלמים מיסים של מיליוני דולרים. כשהם מתקלחים אומרים להם להזדרז, ושמותר להם להשתמש רק בכמות קטנה של מים. לכן האנשים העשירים מבוורלי הילס, בדרך כלל, לא מריחים כל-כך טוב. אבל זה נכפה עליהם". בניגוד לדבריו קליפורניה לא מגבילה את צריכת המים בבתים. בתקופות בצורת היא מגבילה את השימוש במים מחוץ לבתים – למשל למטרות השקייה. 

קליפורניה היא מדינה דמוקרטית מובהקת, והסיכויים של כל מועמד רפובליקני לנשיאות לנצח בקליפורניה ולגרוף את האלקטורים שלה קלושים. עם זאת, לקליפורניה יש תפקיד חשוב בפריימריז הרפובליקניים שייפתחו בינואר, וניצחון בה יקרב את טראמפ להבטחת המועמדות. סקר שפורסם השבוע הראה שבקרב בעלי זכות ההצבעה בפריימריז הרפובליקניים, טראמפ מקבל כמעט 50 אחוזי תמיכה. במקום השני, הרחק מאחור, נמצא מושל פלורידה רון דסנטיס נמצא עם 14%.

"קליפורניה הייתה בעבר סמל לשגשוג וליצירתיות האמריקאית, אך הפכה לסמל שקיעתה של האומה שלנו. זו כבר לא מדינה מובילה, זו מזבלה. העולם זורק לקליפורניה אסירים, מחבלים וחולי נפש", אמר טראמפ לקהל. "עם התמיכה שלכם נתגבר על המתקפות המרושעות של ה'דיפ סטייט' ונסלק את ג'ו ביידן הרמאי מהבית הלבן. הוא הנשיא המושחת ביותר בהיסטוריה שלנו, והנשיא הכי בלתי-כשיר שהיה בהיסטוריה שלנו. המדינה הזאת תמות אם ניאלץ לעבור עוד ארבע שנים עם האיש הזה". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות