Connect with us

לוס אנג'לס

אחרי הדרמה הבנקאית: נפרדים ממנכ״ל בנק לאומי בחוף המערבי עופר קורן

Published

on

 המנכ"ל היוצא של בנק לאומי במערב ארה""ב הגיע הנה לעשות סדר וגילה השקעות מניבות בתחומי הקולנוע ובתי אבות * ראיון סיכום והיכרות עם המנכ"לית החדשה מיכל מירון  / כתבה וצילמה : הלנה ש. מיימון

מירון וקורן עם סגן הקונכ״ל בלוס אנג׳לס יקי לופז

מירון וקורן עם סגן הקונכ״ל בלוס אנג׳לס יקי לופז

כשעופר קורן, המנכ"ל היוצא של בנק לאומי בקליפורניה, הגיע לכאן לפני ארבע שנים, הוא נחת לתוך סערה גדולה. קבוצת בנק לאומי היתה אז תחת חקירה של רשויות המס האמריקאיות שדרשו מהם תשלום קנס בסך 400 מיליון דולר. מלבד האתגר של ייצוב המערכת, עופר היה צריך לעצור את הסחף של נטישת לקוחות, למצוא אפיקים חדשים לפעילות הבנקאית ובתוך כך גם לסגור את שני סניפי הבנק שפעלו בבוורלי הילס ובאנסינו ולאחד אותם תחת קורת גג אחת, לבנק מודרני ומהודר במרכז העסקים של דאון טאון לוס אנג'לס.

במבט לאחור- עופר חווה כאן דרמה בנקאית לא פשוטה ולא רק שעמד במשימה אלא גם הגדיל את רווחי הבנק. השבוע נערכה לכבודו מסיבת פרידה יפה ואלגנטית על גג מלון 'לונדון' שבווסט הוליווד. נציגי הקונסוליה, יקי לופז, אבנר סבאן ודליה ומנשה מזרחי, לקוחות הבנק, מנהלת הבנק החדשה – מיכל מירון, וחברים של עופר ואהובה קורן, זוג שכולנו אוהבים, זרמו אל גג המלון בשעת בינערביים, ולצלילי מוסיקה קלאסית שהנעימו לנו ארבע כנריות העברנו ערב קסום.

בנאום הפרידה שלו, עופר קורן הנרגש מנה את הישגי הבנק, בארבע שנות ניהולו, והציג בפנינו את מיכל מירון, המנכ"לית החדשה של בנק לאומי. בהמשך יקי לופז, סגן הקונכ"ל, נפרד במלים חמות מעופר קורן. למחרת המסיבה תפסתי את עופר לשיחה קצרה, תוך כדי שהוא ואהובה אשתו מתארגנים לקראת חזרתם לארץ, שם הם הולכים להתאחד עם שלושת הילדים ושני הנכדים הקטנים.

עופר, מה מצאת כשבאת? מה תיכננת לעשות? ומה היו ההישגים?

"הגעתי על רקע החקירות שהתנהלו נגד בנק לאומי . זה השפיע כמובן באופן משמעותי על מה שקרה כאן. היה לנו קנס של 400 מיליון דולר. זה לא הגיע למצב של דיון בבית משפט. הצדדים הגיעו להסדר וזהו, זה מאחורינו. ההגעה שלי היתה לאור כל החקירות האלה, וכשיש חקירות ודברים לא ברורים ויש ערפל ולקוחות יכולים לצאת ניזוקים ברמה האישית זה לא פשוט.

"אני נפלתי לתוך הסערה הזאת והייתי גם צריך לצאת ממנה. וזה מתבטא באובדן לקוחות, בהעמקת נושא הציות לכללים הבנקאים בארצות הברית, וליצור סטנדרטים של עבודה שתואמים את דרישת השלטונות".

מרים ויצמן ואהובה קורן, שהייתה פעילה בויצו לוס אנג׳לס

מרים ויצמן ואהובה קורן, שהייתה פעילה בויצו לוס אנג׳לס

במה התבטא השינוי?

״בנק לאומי בניו יורק ובאל-איי היה מאוד חזק בתעשיית היהלומים. היו לנו לנו לקוחות נהדרים ובארץ התקבלה החלטה לצאת מהתחום הזה בגלל המדיניות שהשתנתה. וכשאתה מאבד נתח רציני מהפעילות שלך, אתה צריך להחזיר אותו באופן אחר. ולא רק להחזיר אלא לגדול מעבר למה שהיה".

אז מה עשית? "מצאנו תחומים חדשים כמו: בתי אבות והשקעות בתחום הקולנוע והמדיה. מימון הפקות מול אולפנים גדולים ומפיקים גדולים. הגדלנו את הפעילות והיו רווחים נאים מאוד".

ומה עם בתי האבות? "בתי אבות זה עסק שמורכב מנדל"ן ותיפעול בתי אבות. הנדל"ן לא שווה אם התפעול הוא לא נכון ומקצועי. אז אנחנו מממנים גם וגם. זו תורה בפני עצמה. גדלנו מאוד יפה בשני התחומים האלה.ואת כל זה מישהו צריך לנהל, ולקחת סיכונים. גם איחדנו 3 סניפים. סגרנו את הסניפים באנסינו בוורלי ובלוס אנג'לס, וריכזנו את שלושתם בסניף אחד בדאון טאון אל.אי בלב במרכז הבנקאי, קרוב לעסקים של הלקוחות".

לא הפסדתם לקוחות?

"נכון, כשעושים צעד כזה, יש חשש שלקוחות לא ישארו איתך. לא רק שזה לא קרה אלא הצטרפו לקוחות חדשים. היום בעידן האלקטרוני כשאתה יכול לעשות מהבית למיקום יש פחות משמעות. אנחנו לא נותנים שירות ל'עמך'. אנחנו פועלים בשתי נישות מרכזיות: בנקאות מסחרית ובנקאות פרטית".

מה זה בנקאות פרטית?

"מדובר בהשקעות בסדרי גודל גדולים. לקוחות שיש להם עשרות אלפים ומאות אלפי דולרים להשקיע. המעבר לבנק אחד הביא הרבה תועלת. חתכנו בהוצאות. גם יצרנו התייעלות וגם שידרגנו את הסניף לרמה בינלאומית. אז בסך הכל – לא רק שלא ירדנו בשום תחום של פעילות אלא גם גדלנו וגם התייעלנו. זה מאוד מסובך לנהל את כל הדברים האלה בבת אחת והסיפוק הוא שעמדנו בזה. ידעתי להוביל מהלכים שבאמת תיכננתי וגם ידעתי להגיב לשוק ולצרכי הקהילה הפיננסית שאני נמצא בתוכה.

"היית צריך גם לייצב את המערכת וגם לפרוץ קדימה, חד משמעית. וכל זה תחת שינויים אחרים שנעשו בבבנק לאומי אמריקה שכמובן משפיעים עלינו. לא שיערתי לעצמי שההשגים יהיו כאלה גדולים ומשמעותיים. ואני מרגיש טוב עם זה שיכולתי לזה. הסתיים פרק מעניין".

ומה עכשיו? "קודם חוזרים לארץ ונחים קצת ואז בודקים כל מיני דברים. אני כבר 35 שנים בבנק לאומי. אני רוצה לחשוב על דברים שאני רוצה לעשות בעצמי ולעצמי. לא אצה לי דרכי"…

עופר קורן והמחליפה מיכל מירון

עופר קורן והמחליפה מיכל מירון

 נא להכיר: מיכל מירון, מנכ"לית הבנק החדשה

 מיכל מירון נמצאת כאן 6 שנים. שנתיים עבדה עם עדנה נפתלי, המנכ"לית הקודמת, וניהלה את מחלקת האשראי של הבנק. לאחרונה שימשה כסגניתו של עופר קורן וקידומה למנכ"לית הבנק היה מהלך מתבקש. מיכל נשואה ואם לשלושה. בתה סיימה עכשיו שירות צבאי כחיילת בודדה והיא ממשיכה ללמוד בארץ. צמד התאומים בני ה-17 הם תלמידים בקולג׳. זה כמובן לא קל לנהל חיי משפחה וגם להיות מנהלת בנק ולהתנהל בתוך מערכת כה גברית, אבל מיכל, 20 שנה בבנק לאומי, עושה זאת מצויין. לפני כשנה נבחרה על ידי העיתון 'לוס אנג'לס ביזנס ג'ורנל',כאחת הבנקאיות הכי משפיעות באל-איי.

מיכל, מה עכשיו?

"עכשיו אני לוקחת את מה שהתחלנו עם עופר לרמה הבאה. אנחנו מתמקדים במדיה ובידור ובבתי אבות: פתיחה של בית אבות, רכישה של בית אבות. אנחנו מומחים בתחום הזה. התלחנו עם זה בקליפורניה רק לפני 3 שנים. אנחנו רוצים לגדול בתחום הלוואות למימון הון חוזר לחברות יצרניות או לחברות שיווק".

כלומר?

״מכירה של בדים, בגדים, מוצרי אלקטרוניקה. נותנים ליצרנים מסגרות אשראי לטווח קצר לממן את היצור. אנחנו מפתחים את זה והביזנס גודל בצורה מאוד יפה".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

IsraAid: מתנדבים לסייע לנזקקים בבויל הייטס עם הקונכ"ל הלל ניומן

Published

on

הקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס ודרום מערב ארה"ב, הלל ניומן, הצטרף השבוע למתנדבי עמותת ישראייד (IsrAid)במרכז ההפצה שלהם בלוס אנג'לס, הממוקם בשכונת בויל הייטס במזרח העיר. במרכז המתנדבים אורזים ומפיצים אספקת מזון והקלה לקהילות הפגיעות ביותר; במיוחד קשישים וחסרי בית.

IsraAid הוא ארגון הומניטרי שמרכזוב ישראל המספק סיוע לנפגעי אסונות ברחבי העולם. חלק ממרכזי ההפצה בארצות הברית נמצאים בלוס אנג'לס, סן דייגו, מחוז אורנג ', סנטה ברברה, סן פרנסיסקו וניו ג'רזי. המרכזים הוקמו בתגובה ל- COVID-19.

במהלך חודש הפעילות הראשון, מעל מאה אלף אמריקאים זכו לקבל מזון ואספקה נחוצה ממרכזי ישראייד.

לדברי הקונסול הכללי ניומן, "התנדבתי באחד ממרכזי ההפצה של ישראייד כדי לעזור באריזת ושינוע 3,000 החבילות שיוצאות מדי יום לאנשים הזקוקים. אני מברך על הפעילות הזו ועל ההשפעה החברתית העצומה שיש לה על הקהילות שהיא משרתת. מדינת ישראל מצדיעה למתנדבים התורמים את זמנם כדי לעזור לאחרים ואני מעודד את כל מי שמסוגל להתנדב לסייע במאמץ חשוב זה או בכל פעילות אחרת לסייע לנזקקים".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות