Connect with us

ארה"ב-ישראל

אחרי האירוויזיון: תחרות מיס יוניברס בדרך לישראל?

Published

on

מגעים להבאת תחרות היופי הנצפית ביותר בעולם – לארץ • בין היוזמים: הפילנתרופ סילבן אדאמס • "השאיפה היא שתתקיים כבר השנה"

אחרי הצלחת האירוויזיון והביקורות החיוביות בעולם, נראה שלישראלים נפתח התיאבון. ל"ישראל היום" נודע כי בחודשים האחרונים מתנהלים מגעים ומאמצים רבים להבאת התחרות לראשונה לישראל. במרכז המגעים עומד הפילנתרופ ואיש העסקים סילבן אדאמס, נציגו בארץ המפיק דני בן־נעים ואיש הטלוויזיה אסף בלכר, שבעצמו הפיק בעבר את התחרות. שלושתם גם אחראים להופעתה של מדונה באירוויזיון 2019. נציגי קבוצת Miss Universe Organization, אשר מחזיקים בזכויות התחרות, נפגשו עם השלושה בניו יורק, ואף הגיעו לפגישות חשאיות בישראל.

שני הצדדים הביעו נכונות, אך יש גם לא מעט קשיים שהמרכזי שבהם: תקופת הבחירות הנוכחית, שמקשה את ההתנהלות מול משרדי הממשלה, ובתוך
כך גם ענייני תקציב.

בניגוד לאירוויזיון שבו השתתפו 41 מדינות אירופיות שנמצאות ביחסים תקינים עם ישראל, בתחרות היופיהעולמית משתתפות יותר ממאה מדינות, ובהן גם נציגות של מדינות ערביות שנמצאות בסכסוך עם ישראל. הגעת משלחות שלהן לכאן, אם בכלל ירצו בכך, דורשת אישורים מיוחדים והתערבות גורמים ביטחוניים.

מיס יוניברס היא תחרות היופי הנצפית בעולם. התחרות התקיימה לראשונה ב־1926 ומשתתפות בה מלכות יופי ממדינות רבות בעולם, והיא מעוררת לא מעט כותרות. אם המגעים יבשילו, תזכה המדינה ליחסי ציבור טובים.

לשם השוואה, באירוויזיון צופים כ־200 מיליון איש ובתחרות זו צופים כמעט 600 מיליון איש ברחבי העולם. בניגוד לאירוויזיון, שמתקיים בכל שנה במדינה המנצחת, תחרות מיס יוניברס עוברת בין המדינות בדרך אקראית וללא קשר לתוצאות.

נציגת ישראל בתחרות השנה היא סלע שרלין, בת 22 מתל יצחק. התחרות תתקיים בחודש דצמבר, ועם הרבה מאמצים ייתכן מאוד שתיערך בישראל.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

"סנסציית הפופ שהפכה לחיילת": נועה קירל מככבת בוושינגטון פוסט

Published

on

אחד העיתונים הגדולים והחשובים בארצות הברית, "הוושינגטון פוסט", פרסם השבוע ריאיון נרחב עם נועה קירל תחת הכותרת: "סנסציית הפופ הופכת לחיילת, והצבא הישראלי מנסה להתמודד". קירל חתמה באחרונה על חוזה בינלאומי של מיליוני דולרים עם חברת התקליטים "אטלנטיק רקורדס". כעת מגיע שלב ההיכרות של הקהל האמריקאי עם קירל בכתבת המגזין שמתמקדת בחייה של כוכבת הפופ כחיילת בצהל.

הריאיון של כתבת העיתון בישראל, רות אגלש, התקיים בביתה של קירל ברעננה, ובו לצד הקליפ האחרון שלה "מיליון דולר" מופיעות תמונות של קירל במדי צה"ל והזמרת מספרת מדוע החליטה להתגייס וכיצד היא חווה את השירות עד כה. "הרגשתי שאני צריכה לתת דוגמה לאחרים. זה לא קל, אבל יש בזה משהו מאוד אותנטי", היא מספרת בריאיון. "אני מופיעה באולמות הרבה יותר קטנים, מול הרבה פחות אנשים ממה שאני רגילה, אבל אני שם עם החיילים, כולנו לובשים את אותם המדים וזה מאוד חשוב עבורי". על הטירונות סיפרה כי היא נהנתה ממנה, בעיקר מהעובדה שקיבלה עבודות רס"ר כמו כולם, כמו לנקות שירותים.

הכתבה סוקרת את הקריירה המוזיקלית של קירל מגיל 14, לצד ראיונות עם דובר צה"ל, מנהלה האישי רוברטו בן שושן ואחרים. בין היתר קירל מושוות לאלביס פרסלי, שהתגייס לצבא האמריקאי בשיא הצלחתו; וגם לגל גדות, שעברה הצבאי מוזכר פעמים רבות בתקשורת הבינלאומית.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות