Connect with us

כלכלה ועסקים

אחים לנשק

Published

on

המיליציה האמריקאית היא חלק מה-DNA האמריקאי כמו המבורגר וג'ינס. לכן עתה, עם התפשטות מגיפת COBID-19, התנפלות התושבים על חנויות הנשק והתחמושת הן תגובה טבעית למגיפה

בעמקי נשמתה ונשמת רוב אזרחיה, ארצןת הברית היא מדינת קאובויס. ה-MILITIA – כנופיות צבאיות, הם קדושים כמו ג'יזוס, וכמו הזכות לאחוז בנשק.

"נצחון במלחמה לא תלוי בגודל הצבא אלא על הכוח המגיע מהשמיים מעל" (סיסמת מיליציה מספר המכבים 3:19; אני, אגב,לא שמעתי על 'ספר המכבים').

המיליציה האמריקאית היא חלק מה-DNA האמריקאי כמו המבורגר וג'ינס. לכן עתה, עם התפשטות מגיפת COBID-19, התנפלות התושבים על חנויות הנשק והתחמושת הן תגובה טבעית למגיפה. הטלוויזיה המקומית ראיינה אדם שנראה לי בן 30-40 עם רובה חדש ושני ארגזי כדורים (החנויות מגבילות את המכירה לכלי נשק אחד לאדם).

"למה אתה צריך רובה ו-200 כדורים?"

"החוקה האמריקאית לא סתם מרשה לי להגן על עצמי. היא מורה לי להגן על עצמי מפני כוחות רשע. היא מרשה לי 'TO BEAR ARMS'. אין לדעת מה המגיפה תביא. אם לשכני ייגמר האוכל והוא יידע שבביתי יש אוכל, הוא ינסה להשתלט על האוכל שלי. עלי להגן על עצמי. ובאותה מטבע, אם לי ולילדיי ייגמר האוכל ואני יודע שלשכני ישנו מאגר של אוכל, אני אאלץ להיכנס לביתו ולקחת מה שאני וילדי זקוקים כדי לחיות. ואם תהיה התנגדות, אאלץ להכריח את דרכי פנימה ולהשתמש בנשק אם אין ברירה אחרת".

זהו ה-PSYCHIC האמריקאי עוד מהמאה ה-17 כשארה"ב היתה COLONIAL AMERICA. צעירים מגילאי14 ועד גילאי 60 התארגנו במיליציות, מין חיילות מתנדבים שנקראו גם 'חילות אזרחים' לשמור על עצמם, משפחותיהם, ואז אפילו התארגנו לשמור על העיירה כולה. זה היה לפני התחוקה האמריקאית (AMERICAN CONSTITUTION).

כנופיות שודדים במערב הפרוע אהבו לכנות את עצמן 'מיליציות'. היום זה לא כל כך שונה כשבאריזונה ובטקסס ישנן מיליציות עם שמות כ-"קיוטים של המדבר שומרי הגבול של אריזונה", או "THE BROTHERHOOD שומרי הגבול של סיירה ויסטה בטקסס, על גבול מקסיקו. טראמפ יודע שהוא לא צריך צבא או משמר הגבול שם. גם המהגרים פורצי הגבול מארצות מרכז אמריקה יודעים ששם מוטב שלא תעבור את הגבול כי תחטוף כדור בראש, וגופתך תישאר בשמש המדבר, מזון לתנים בלילה, ול- scavengers (עופות אוכלי נבלות) בצהרי היום.

אחרי 1787 'ה-CONSTITUTION' נתן לקונגרס אישור לתת למדינות השונות רשות לארגן מיליציות משלהן. האישור לתת רשות למיליציות לפעול באופן עצמאי גרמו לשפיכות דמים בין עיירות ואזורים שלמים משך שנים רבות לפני ואחרי מלחמת האזרחים.

ארה"ב היתה חייבת להגדיר את המילה "מיליציה" וב-1903 יצא ה-MILITIA ACT של 1903 הגדיר שתי מיליציות:

1)המיליציה המאורגנת – שהיא למעשה ה-NATIONAL GUARD של היום.

2) המיליציה הלא מאורגנת – הכוללת כל זכר מגיל 17 עד 45 (שמושל המדינה יכול לקרוא לגיוס במקרים נואשים שהצבא לא מספיק), והמיליציה הלא מאורגנת הזאת תהיה מיידית חלק מהנאשיונל גארד (נניח שתהיה פלישה סינית מסביב כל חופי ארה"ב ואז כל הגברים מגיל 17 עד 45 הופכים לחלק מהנאשיונל גארדס).

אבל היתה סוג מיליציה שלישית שאושרה ע"י הממשלה הפדרלית והיא "מיליציית הגנת ה-STATE". למשל אם מדינת ניו יורק (המושל קומו וחבר מריעיו) מחליטה שהיא צריכה גם את החלק המערבי של נהר ההאדסון ומושל המדינה קורא למיליציה שלו לתקוף ולכבוש את החלק הזה של ניו ג'רזי, מושל ניו ג'רזי יגייס מיד את המיליציה שלו להגן מפני בני הזונה מניו יורק.

זה לא קרה ולא יקרה כי הצבא יתערב במקרה כזה, שהוא אפילו לא נמצא ברעיון הפנטסטי ביותר של מי שהוא מאז מלחמת האזרחים.

אבל מאחר ואין STATE MILITIA אחד גדול מלבד ה-NATIONAL GUARDS, אמריקאים 'טהורים' – בעיקר לבנים גזענים שונאי זרים, נוצרים דתיים, ומיליטנטים, החלו להקים מיליציות גדולות וקטנות – כמה מהן לדיראון עולם, אבל הרוב לא מוכרות, לא רשמיות, וסודיות. כמה מהן נפוצות בכל רחבי ארה"ב כמו ה-KKK או ה'הייל אנג'לס' שסימן ההיכרות שלהם הוא אופנועי ה'הארלי-דוידסון' ומטפחת של הדגל האמריקאי מכסה את ראשם, וכמה קטנות – עד 50 איש – כמו 'שומרי החופש של אזור מונרו', המיליציה אליה שייך קני, בנה של אשתי גייל. לפני שנה הוא ביקש, וקיבל רשות, להביא את "האב החורג שלי ממדינת הקודש ישראל ובן 'העם הנבחר' (CHOSEN PEOPLE) שהוא גיבור אמיץ שלחם במוסלמים ב-1956 ב'מלחמת סואץ' ושרף להם את התחת". (יום אחד אתאר את הפגישה במיליציה הסודית במעבי היער).

הם נפגשים בסתר ביערות בסביבה. כולם נשבעו (בהרבה המקרים עם קשר-דם ע"י חתך בכף היד בסכין ציידים) לחוקת המיליציה. הם נושאי נשק, וישנם להם מקלטים תת-קרקעיים שהם מחסני תחמושת ניסתרים עם שימורי אוכל ומים, וכולם 'מוגנים' נגד התקפה גרעינית.

למיליציות האלה ישנה עוד מטרה חשובה ביותר: להגן על חופש האזרח והתחוקה האמריקאית למקרה שאיזה דיקטטור מטורף וכמה גנרלים מטורפים כמוהו ישתלטו על הבית הלבן, הפנטגון, והקפיטול, ולכן על הנשק הגרעיני והצוללות הגרעיניות האמריקאיות.

במקרה כזה הבעייה של הדיקטטור המטורף תהיה להילחם נגד 50 או 60 מיליון אמריקאים נושאי נשק הנמצא ברשותם כחוק לפי ה-BILL OF RIGHTS, ותפקידו הוא בדיוק זה: לתת לאזרח יכולת להילחם נגד כוחות רשע העומדים לקחת את חרותו.

ועכשיו 50 מהמיליון האלה ישתמשו בנישקם להשיג אוכל ומים, אם הנגיף יתגבר על כל מערכת אספקת המזון כאן ל-340 מיליון הרגילים לאכול כמו חזירים.

וכמובן שיש לזכור שבעמנו כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא. הנה :משנה, מסכת סנהדרין, פרק ד', משנה ה' נאמר: "לפיכך נברא אדם יחידי בעולם, ללמד שכל המאבד נפש אחת, מעלים עליו כאילו איבד עולם מלא; וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא".

וגם – בישראל – כולנו אחים.

בארה"ב – אם המגיפה תתפשט בצורה החמורה ביותר הניתנת לתיאור- כולם יהפכו לקאובויס עם 'קולט-'45' בחגורתם.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

סקר ענק: 49 מתוך 50 עובדים באמריקה רוצים להמשיך לעבוד מהבית

Published

on

זמן קורונה: עובדים מבסוטים ממעבר לעבודה מהבית וגם המעסיקים מגלים את היתרונות של העסקה מרחוק 

האתר "הקפיטליסט הויזואלי" פרסם לאחרונה נתונים שנאספו ממספר סקרים עדכניים ברחבי העולם והיוצרים תמונה של תרבות "העבודה מהבית" הטרנד החדש שיצרה הקורונה. "המצב לא יחזור לאחור, העבודה מהבית פה להישאר", אומר מנכ"ל חברת הייטק גדולה המעסיק מאות עובדים בישראל ובארה"ב. "החברות הגדולות מבינות שהן יכולות להעסיק עובדים במקומות כמו וויומינג, מונטנה, רחבי טקסס ואלבמה בעלות זולה יותר בעשרות אחוזים מזו של ניו יורק וסן פרנסיסקו. זה כבר לא קשור לרצון של העובדים, זה כאן בשביל להישאר. שוק העבודה בארה"ב השתטח ברגע אחד". אז איך נראה הטרנד שמשנה את אמריקה ואולי את העולם?

על פי לשכת מרשם האוכלוסין של ארה"ב, כשליש מכוח העבודה האמריקאי יכול לעבוד מרחוק – הכוונה לעבודה לא במקום העבודה, אלא מהבית, מבית קפה, וכו'. בשנים האחרונות, חלה עלייה הדרגתית במספר העובדים שעובדים באופן חלקי או מלא מרחוק. עכשיו, מסתמן שהתפרצות מגפת הקורונה גרמה להאצה משמעותית של התהליך. אחד הנתונים המדהימים ביותר הוא ש-98% מהאנשים שעובדים כיום מרחוק היו שמחים אם הייתה להם האפשרות להמשיך לעבוד מרחוק, לפחות חלק מהזמן, עד סוף הקריירה שלהם. 97% היו מתכוונים להמליץ לאחרים על עבודה מרחוק.

הנשאלים דירגו את האתגרים המשמעותיים ביותר לעבודה מרחוק כ- תקשורת\שיתוף פעולה עם קולגות, בדידות, התנתקות מהעבודה אחרי שעות העבודה, והסחות דעת בבית. 35% מהנשאלים דיווחו שהם לא מודאגים שהצמצום במגע ישיר במקום העבודה יוביל לכך שהמאמצים וההשקעה שלהם יוערכו פחות על ידי הבוסים שלהם, ו-32% דיווחו שהם כן מודאגים מכך. 40% מהנשאלים דיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות עם הבוסים שלהם באמצעות הטלפון או זום, לעומת 26% שדיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות פנים אל פנים.

מה לגבי המנהלים? כשנשאלו לגבי מחסומים העומדים בפני יישום של מדיניות עבודה גמישה יותר במקום העבודה, דיווחו מנהלים שהאתגר הגדול ביותר הוא פשוט שינוי ההרגלים המושרשים במדיניות העבודה. במקום שני – דאגה משמירה על פרטיות. כשנשאלו לגבי חששות ספציפיים הקשורים לעבודה מרחוק, ציינו מנהלים את החששות הבאים: ירידה במיקוד (עובדים לא מפוקסים – 82%), ירידה בתפוקה (85%), ירידה בלכידות הקבוצתית (75%), וקושי בשמירה על התרבות הארגונית של החברה (70%).

מתן גמישות בעבודה אינה רק דרך לשמור על עובדים מרוצים אלא גם אלמנט תחרותי. כשני שליש ממחפשי העבודה דיווחו שהם ישמחו להצטרף למקום עבודה חדש כעובדים מרחוק. גמישות בעבודה היא גורם חשוב במיוחד להורים לילדים. לפני התפרצות הקורונה, 46% מההורים העדיפו עבודה גמישה. כיום – 86%. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות