Connect with us

קהילה

אזרחות פורטוגלית: ההתמחות החדשה של עו"ד ניל שאף

Published

on

אלפי ישראלים בעלי היסטוריה משפחתית של יהדות ספרד מגלים את היתרונות שבהנפקת אזרחות פורטוגלית * עכשיו גם בלוס אנג'לס, בקלות וביעילות

במהלך שנת 2015 הצטרפה פורטוגל לספרד ובחרה לתקן עוולה היסטורית מתקופת גירוש יהודי ספרד ופורטוגל. אלפי ישראלים בעלי היסטוריה משפחתית מאזור פורטוגל, מגלים עכשיו את היתרונות שבהנפקת אזרחות פורטוגלית, לא רק בשל נתוני המדינה המדהימים, אלא גם בשל שייכותה של פורטוגל לאיחוד האירופי, מה שאומר שמי שמחזיק באזרחות פורטוגלית יכול להתגורר, ללמוד, לעבוד ולסחור בכל מדינה אחרת ששייכת לאיחוד האירופי.

זכאות להנפקת אזרחות פורטוגלית תלויה במספר גורמים, כמו לאיזה קבוצת גיל אתה שייך. מעל 50 אלף ישראלים כבר ביצעו בדיקת זכאות לאזרחות פורטוגלית, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות. ניתן להריץ בדיקת התאמה ראשונית להנפקת אזרחות פורטוגלית. הדרך הכי טובה לבדוק אם מגיעה לכם אזרחות פורטוגלית היא פניה למשרדי עורך הדין ניל שאף בבוורלי הילס – גם כדי למנוע טעויות שיפגעו בטיפול בבקשה או בתוצאות הבדיקה, וגם כדי לזרז תהליכים בירוקרטיים בהוכחת הזכאות בהמשך.

לדברי שאף, עורך דין ותיק ומוערך לענייני הגירה ופעיל מרכזי ב"מרכז החינוכי הספרדי" בלוס אנג'לס ובירושלים,  מדובר בפרטים כגון "שם של ההורים, מקום לידה של הסבים, כתובה של ההורים והסבים, תעודת לידה או פספורט, צילומים ישנים. צילומים של קברים, צילומים מבר המצווה של הילדים ואפילו – גלויות שנכתב בלאדינו". בין הזכאים גם ישראלים שהגיעו לאמריקה והצטרפו לבתי כנסת ספרדיים. עם זאת, זה מצריך לעיתים. אישור ליהדות מרבנים מישראל או מכאן. עו"ד שאף מבקש מלקוחותיו הצהרה אישית ובה פירוט על זכרונות מהאוכל והמסורת הישירים והשפה בה דיברו בני המשפחה: "יש לי למשל לקוח מחאלב, סוריה. הוריו הם ילדי המזרח התיכון אבל במשפחה דיברו לאדינו ואני להערכתי עורך הדין היחיד הדובר ושולט בשפה הזו".למשל שמרו הרבה מילים מהשפה. 

כאמור, רוב מדינות אירופה חתומות על הסכם וחברות באיחוד האירופי, מה שאומר שאזרחים של מדינה אחת שהיא חברה באיחוד האירופי, הם בעלי זכויות (לרבות מגורים, לימודים – לעיתים ללא תשלום כלל, ועבודה) בכל מדינה אחרת שהיא חברה באיחוד. מדינות כמו איטליה, הולנד, צרפת, גרמניה, שוודיה, פינלנד, פולין, צ'כיה, רומניה, ועוד רבות. ספרד ופורטוגל הן חברות באיחוד האירופי, מאז שנת 1986. הממלכה המאוחדת (אנגליה), שהייתה חברה באיחוד האירופי מאז 1973, פרשה ממנו לאחרונה בתהליך שמכונה ה"ברקזיט". עם זאת, עו"ד שאף מדגיש שהבקשה נשענת על קבלת אזרחות פורטוגלית בלבד. "הממשל בפורטוגל שם לב בשנים האחרונות שהרבה מהמבקשים עושים זאת כדי להגר ולעבוד במדינות אחרות שהן לא פורטוגל, והם לא ממש אוהבים את זה". 

היתרונות של אזרחות פורטוגלית (או דרכון פורטוגלי), הם רבים. פורטוגל היא מדינה אירופאית יפהפייה ומתפתחת, בעלת אפשרויות מבטיחות ללימודים, מגורים, ועסקים.  בעלי אזרחות ודרכון פורטוגלי רשאים להיכנס לכל מדינות האיחוד האירופי ללא ויזה, כמו גם לגור בהן וללמוד בהן. במדינות רבות באיחוד האירופי לימודים אקדמיים ניתנים לאזרחי האיחוד האירופי במחירים מופחתים או בחינם. בעלי אזרחות ודרכון מטעם כל אחת ממדינות האיחוד האירופי רשאים להיכנס לארצות הברית ללא הוצאת ויזה, ומאפשר כניסה למדינות שהכניסה אליהן לבעלי דרכון ישראלי בלבד אינה מותרת. כאמור, כאזרחים של פורטוגל, ניתן להתגורר, לעבוד באופן קבוע או לנהל עסקים עצמאיים, לרכוש ולסחור בנדל"ן או לטייל ללא הגבלה – בפורטוגל ובכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, כמו גם בשאר העולם כבעלי אזרחות אירופאית.

איך מנפיקים אזרחות פורטוגלית?

הדרך להנפקת אזרחות פורטוגלית היא קצרה וקלה היום יותר מאי פעם. בזכות התיקון החדש לחוק (מאז ינואר 2015), המאפשר לצאצאי אנוסי ומגורשי ספרד ופורטוגל להנפיק אזרחות פורטוגלית בהליך מקוצר, ישראלים ויהודים רבים בארץ ובעולם, זכאים לאזרחות ולדרכון פורטוגלי מטעם המדינה. ניתן להחזיק באזרחות הפורטוגלית לצד כל אזרחות נוספת שיש לכם, ללא הגבלה.

מי שיכול להוכיח שהוא צאצא למשפחה שהייתה חלק ממגורשי ספרד ופורטוגל, זכאי להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית. מכיוון שהוכחת הקשר המשפחתי מתבררת כבעייתית לא פעם, לפעמים מספיק להוכיח קשר לאזור, כמו שם משפחה מזרחי שמקורותיו בספרד, או קשר לאחת מהמדינות אליהן היגרו היהודים לאחר הגירוש, ביניהן מרוקו, לבנון, אלג'יר, מצרים, לוב, יוון ולעיתים אפילו מקהילות ספרדיות במדינות מזרח אירופה.

להבדיל מספרד, פורטוגל אינה דורשת נוכחות פיזית של מבקש האזרחות בעת הנפקתה – כל מבקש אזרחות ודרכון פורטוגלי יכול לעבור את הליך ההנפקה של האזרחות והדרכון מבלי לנסוע לפורטוגל. המדינה אף אינה מבקשת הוכחת שליטה בשפה הפורטוגזית כך שהדרישות לקבלת הדרכון מבוססות בעיקר על השורשים המשפחתיים. התהליך להנפקת אזרחות פורטוגלית מתחיל בקבלת אישור עקרוני מטעם הקהילה היהודית בפורטוגל, שתבחן את הקשר הנטען בין מבקש האזרחות ליהדות פורטוגל. לאחר קבלת אותו אישור עקרוני, ממתינים לקבלת אישור רשמי מהקהילה היהודית. עו"ד שאף מציין שהוא מצוי בקשר עם ראשי הקהילה היהודית בעיר פורטו, בה מזרזים את העניינים הרבה יותר ממה שקורה בבירה, ליסבון. הוא גם נעזר בשירותי "המרכז החינוכי הספרדי" לזירוז התהליך. הפרמטרים נקבעו על ידי הקהילה היהודית שיושבת בפורטו, שבנוסף אחראית על הנפקת מכתב ההמלצה. בפורטו לא מכירים בגיורים לא אורתודוקסים אלא רק ברקע ספרדי. הקהילה גם מכירה ביהודי מרוקו כצאצאים ישירים של יהודי ספרד, ולכן הספק כמעט ולא קיים לגביהם.

ע"ד שאף: "בליסבון זה הרבה יותר מסובך ולוקח כמה חודשים לקבל תשובה. אני חיב להדגיש כי גם צאצאצאים למשפחות שדיברו לאדינו – רובם מהאימפריה העותומנית לשעבר – זכאים להגיש בקשה. מדינות כמו טורקיה בלקן, יוון בולגריה חלקים מיוגוסלביה, הולנד ואפילו סוריאנם והקאריביים. ביכולתנו  לתרגם מסמכים בלאדינו 

מצאצאי משפחות שהתגוררו בעבר במצרים, סוריה ולבנון – אבל לא עיראק ואיראן. להם בד"כ אין קשר לגירוש בספרד ,למרות שהיה לי לקוח איראני מלוס אנג'לס שאמו דיברה לאדינו והצלחנו להוכיח כך את הקשר שלו לפורטוגל. 

עורך הדין ניל שאף, בעל ניסיון רב בכל תחומי ההגירה ומומחה בהנפקת אזרחות פורטוגלית, מציע ליווי מקצועי בתהליך ההנפקה של אזרחות פורטוגלית, כולל ניהול תהליך איסוף המסמכים הנדרשים והגשת הבקשות לרשויות השונות בפורטוגל. הבחירה בליווי מקצועי בתהליך בחינת הזכאות והגשת הבקשות לאזרחות פורטוגלית מקצרת, מקלה, ומגדילה את סיכויי ההצלחה של ההליך שלכם, וכל זאת, בעלויות לא גבוהות – מה גם ש 10%- מהתשלום נתרמים ל"מרכז החנוכי הספרדי" בלוס אנג'לס.

 ליצירת קשר ופרטים נוספים, טל': 310-446-3844

Info@sheffimmigration.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

73 עובדות שלא ידעתם על ישראל ביום הולדתה…

Published

on

מקור: Shutterstock

1. בישראל מספר תרומות-כליה אלטרואיסטית הגבוה לנפש בעולם: 1,005 ב -11 השנים האחרונות.

2. העץ העתיק ביותר בישראל הוא עץ שיזף בעין חצבה בדרך לאילת, הנחשב לבני 1,500-2,000 שנה.

3. מדענים בישראל הצליחו לגדל תמרים טריים מזרעים מהמאה השישית שנמצאו במצדה ובקומראן.

4. בשירות דואר ישראל יש מחלקת מכתבים לאלוהים המיועדת לכל המכתבים המגיעים לירושלים מרחבי העולם המופנים לאל. הם נפתחים ומונחים בסדקי הכותל.

5. בערך מיליון שטרות נותרים בכותל המערבי מדי שנה.

6. בכנסיית הקבר מונח סולם עץ ישן על חלון מאז המאה ה- 18. אף אחד לא יכול להזיז אותו כיוון שהבניין מנוהל על ידי שש כנסיות שונות ואף אחד לא יכול להסכים למי שייך הסולם.

7. ישראל היא המדינה היחידה שהחייתה שפה מתה והפכה אותה לשפה הלאומית.

8. הטמפרטורה החמה ביותר שנרשמה אי פעם בישראל הייתה 54 מעלות צלזיוס (129.2 פרנהייט) ב- 1942 בקיבוץ טירת צבי שבבקעת הירדן. (הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנרשמה אי פעם בעולם היא 56.7 מעלות צלזיוס בעמק המוות בשנת 1913).

9. בעוד שבירושלים יש סופות שלג אחת לכמה שנים, ואפילו במדבר הנגב יורד שלג מדי פעם, בתל אביב הייתה רק סופת שלג אחת בתולדותיה. בשנת 1950 ירד שלג  בגובה 12-18 ס"מ, ולרבים מתושביה זו הייתה הפעם הראשונה שחזו בשלג…

10. יותר ממחצית האדמה של ישראל היא מדברית, אך עדיין יש בה צוות החלקה מוטורית על קרח המתחרה לקראת המשחקי האולימפיים.

11. ישראל מובילה באופן דרמטי את העולם בחלקו של כלל האוכלוסייה שקיבלה לפחות מנה אחת של החיסון Covid-19 ובמספר מנות החיסון הניתנות לכל 100 אנשים מכלל האוכלוסייה.

12. ישראל היא מובילה עולמית בתחום הליצנות הרפואית, והייתה המדינה הראשונה בעולם ששלחה ליצנים רפואיים למחלקות מטופלי קורונה.

13. בשנת 2007, יזמה אשת העסקים הישראלית שרי אריסון את יום המעשים הטובים כדי לעודד אנשים לעזור זה לזה. באותה שנה השתתפו בישראל 7,000 איש. בשנת 2019 השתתפו 3.9 מיליון בני אדם ב-108 מדינות ברחבי העולם.

14. ישראל גובלת בפסגות מושלגות בקצה אחד ובחוף מדברי בקצה השני.

15. בישראל יש 137 חופים – כולם נראים פנטסטי בעת השקיעה…

16. ישראל מפתחת מערכת AI חדשה כדי לסייע למצילים להגן על שחיינים בחופים ולתת נתונים בזמן אמת על רוח, גלים וסכנות אפשריות אחרות.

17. ישראל ממחזרת 90% ממי הפסולת שהיא יוצרת, מה שהופך אותה לאומה המובילה בעולם למיחזור מים. בארצות הברית רק 1% ממי השפכים ממוחזרים.

18. ביולי 2012, קבוצת אמנים בנתניה יצרה את הפסיפס הגדול בעולם עשוי גרביים, תוך שימוש ב 12,000 בסך הכל. (כולם נקיים, למרבה המזל.)

19. פרות בישראל מייצרות יותר חלב בממוצע מאשר פרות חלב במדינות אחרות.

20. חברה ישראלית פיתחה תרסיס מהפכני לעור העשוי ננו-פיבר בכדי לסייע בריפוי פצעים.

21. ישראלים אוהבים ילדים. עם ממוצע של שלושה ילדים לאישה, בישראל יש שיעור הפריון הגבוה ביותר מבין 37 המדינות ב- OECD, שם הממוצע הוא 1.7.

22. ישראל מבצעת הפרייה חוץ גופית לנפש יותר מכל מדינה אחרת, והיא חינמית עבור שני התינוקות הראשונים.

23. התינוקות בישראל נוטים פחות להיות אלרגיים לבוטנים פי 10 מאשר במדינות אחרות. מחקרים מצביעים על כך שהם אוכלים חטיפי בוטנים במבה מגיל צעיר.

24. על פי ויקיפדיה בשפה העברית, ישנן שבע דרכים שונות לאכול קרמבו, אחד החטיפים האהובים על ישראל.

25. חברי ארגון וולונטרי בשם Trail Angels פותחים את בתיהם למטיילים על שביל ישראל באורך של 1,025 ק"מ, ומציעים מיטות חינם, מקלחות ושירותים נוספים בחינם.

26. ישראל היא בערך חצי מהגודל של אגם מישיגן.

27. הדבק על בולי הדואר של ישראל – כשר.

28. בישראל יש למעלה מ -50 סטארט-אפים אלטרנטיביים לבשר – מספר לא פרופורציונלי בהשוואה למקומות אחרים בעולם – מה שהופך אותה למעצמת תחליפי בשר. אולי זו לא הפתעה, בהתחשב בכך שיש במדינה יותר טבעונים לנפש.

29. חוקרים בישראל גידלו עוברי עכברים בבקבוקים באופן מהפכני כדי להתבונן בשלבים הראשונים של התפתחות עוברים של יונקים.

30. בשנת 2020 ישראל הייתה המדינה השמינית היקרה ביותר בעולם לחיות בה. שווייץ ניצבה למקום הראשון.

31. ישראלים אוכלים כ- 24 מיליון סופגניות במהלך חג החנוכה בן שמונה הימים.

32. בשנת 2020 נבחרה תל אביב לעיר החמישית היקרה ביותר בעולם לחיות בה, על פי ה-Economist. ציריך, פריז והונג קונג דורגו לפניה.

33. חברה ישראלית פיתחה צבע שמשתמש באור השמש להפעלת מנגנון קירור במכוניות, בניינים, מטוסים ואפילו בגדים, ומספק מיזוג אוויר ללא חשמל. ככל שהוא חם יותר, כך הציפוי מתקרר.

34. ישראל קולטת יותר מהגרים מכל מדינה אחרת לנפש. מאז הקמתה בשנת 1948 עלו לארץ 3.3 מיליון איש.

35. בשנת 2020, השמות התינוקות הפופולאריים ביותר בישראל היו מוחמד לבנים ומרים לבנות.

36. אוגרים סורים התבייתו לראשונה כחיות מחמד על ידי זואולוג באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1930.

37. בישראל יש יותר מוזיאונים לנפש מכל מדינה אחרת בעולם – 230. מוזיאון חדש המוקדש לנשים עוד להיפתח בקרוב.

38. לישראל יש "סטונהנג'" משלה, מעגל אבן עתיק בשם Galgal Refa'im עם קירות סלע עצומים המשתרכים 8 מטר לשמיים. מבנה האבן הוא כ -5,000 שנה, והוא מורכב מכ- 42,000 טון אבן בזלת. המצבור התגלה רק בשנות השישים.

39. הר הזיתים הוא בית הקברות העתיק ביותר המשמש בעולם. הוא נמצא בשימוש למעלה מ-3,000 שנה.

40. בישראל שוכן בית הקברות הכלבים הידוע הגדול ביותר בעולם העתיק. באתר אשקלון נמצאו יותר מ-1,300 שלדי כלבים, רובם גורים.

41. סטודנטים ישראלים זכו בפרס בינלאומי על ייצור דבש אמיתי ללא דבורים, באמצעות חיידק שתוכנת "ללמוד" כיצד להכין דבש.

42. חברה ישראלית פיתחה מחולל מים אטמוספרי שיכול ליצור מי שתייה נקיים מהאוויר. הוא נפרס במצבי חירום ואסונות בכל רחבי העולם.

43. בישראל יש את בית החולים התת קרקעי הגדול ביותר בעולם: בית החולים לשעת חירום, תת קרקעי ומבוצר ע"ש סמי עופר מאוכלס באלפיים מיטות ב מרכז הבריאות רמב"ם בחיפה.

44. בישראל חוקי לכתוב את התאריך היהודי על כל המסמכים הרשמיים, כולל המחאות, במקום (או בנוסף לתאריך הגרגוריאני).

45. חברה תל-אביבית המציאה מכונית מתקפלת שיכולה לסגת מהגלגלים לרחובות צרים ונקודות צמודות, אך עדיין יכולה להגיע למהירות של 55 מייל לשעה.

46. התרכובות העיקריות של צמח הקנאביס בודדו לראשונה, נותחו, סונתזו ושמותיהן ניתנו בישראל.

47. חברה ישראלית מספקת תחנות שטיפת ידיים אוטומטיות מחוץ לרשת למדינות מתפתחות, תוך שימוש במים הנשלפים מהאטמוספרה מעורבב עם מינון מדויק של סבון, כדי להילחם בהתפשטות זיהומים מסכני חיים.

48. "אדם על שבב" מהפכני שפותח באוניברסיטה העברית – מטרתו להחליף ניסויים בבעלי חיים בתרופות חדשות.

49. עם הקמת ישראל בשנת 1948 היו בה רק 806,000 תושבים. האוכלוסייה הגיעה לשני מיליון בשנת 1958, והיא צפויה להגיע לעשרה מיליון בשלוש השנים הבאות.

50. בשנת 2020 28% מאוכלוסיית ישראל הייתה מתחת לגיל 14 ורק 12% מעל גיל 65.

51. בישראל אנשים נקלעים באופן קבוע לממצאים עתיקים מדהימים בזמן טיול באתרים שונים ברחבי המדינה.

52. ארכיאולוגים גילו לאחרונה את הסל הארוג העתיק בעולם, במדבר יהודה.

53. כלי המערות הוותיק ביותר מאז 350,000 שנה נמצא בישראל.

54. תחום ה"טיפול בווידיאו" הומצא בבית הספר לטלוויזיה, קולנוע ואמנויות "במעלה "ירושלים

55. בפריצת דרך טכנולוגית, מדענים ישראלים גרמו לרובוט לשמוע באמצעות אוזנו של ארבה מת…

56. בישראל מלמדים אנשים מגיל צעיר לסגור את הברז בזמן שהם מצחצחים שיניים, כדי לחסוך במים יקרים.

57. בישראל, ארוחה ללא סלט אינה ארוחה. אפילו ארוחת בוקר.

58. בתל אביב יש למעלה מ- 4,000 בנייני באוהאוס, הריכוז הגדול ביותר של בנייני באוהאוס בכל עיר בעולם.

59. חברה ישראלית פיתחה את הכוורת האוטונומית הראשונה בעולם. זה יכול לאכלס עד 40 מושבות דבורים (כ-2 מיליון דבורים) ולדאוג לבריאותם ולתחזקתם באמצעות אפליקציה פשוטה.

60. ישראל הייתה המדינה הראשונה שאסרה על דוגמניות הסובלות מתת-משקל להשתתף בתצוגות אופנה.

61. במהלך הפסח בישראל אסור למרכולים למכור חמץ (מאכלים אסורים כמו לחם ועוגות), ואם אתה מביא את המוצרים לקופה, לא ניתן לסרוק אותם. חלקים גדולים מהחנויות מכוסים ביריעות פלסטיק.

62. בעברית חג המולד שמח הוא 'Chag Molad Sameach' שפירושו חג שמח ללידה…

63. בישראל, הדרך הנפוצה ביותר לנגב את הרצפה היא לעשות מה שמכונה ספונג'ה: להציף את הרצפה בכמויות גדושות של מים ולהשתמש במגב בעל ידית ארוכה כדי לדחוף את המים המלוכלכים החוצה או במורד הביוב הקרוב.

64. בשירותים הישראליים יש שתי ידיות: אחת קטנה יותר שמשחררת פחות מים לזרום למטה מספר 1, ואחת גדולה יותר שמביאה יותר מים כדי להיפטר ממס' 2…

65. לפרלמנט הכנסת יש 120 מושבים מכיוון שהוא מעוצב על פי הכנסת הגדולה (בית הכנסת הגדול) מתקופת בית שני, גוף מנהיגות המונה 120 חכמים, נביאים וסופרים.

66. בישראל כמעט ואין דבר כזה מרשם מתנות לחתונות ובר מצוות. במקום זאת, אנשים מגיעים למסיבות כשהם נושאים מעטפות מלאות במזומן.

67. "מצות אביב" בבני ברק אפתה את המצות הגדולות בעולם השנה: 6 ק"ג (13.2 ק"ג), אורך כמעט 20 מטר (6 מטר), רוחב 3.5 מטר (1.06 מטר) ועובי 4 מילימטרים (0.16 אינץ ').

68. סגל קבוצת האופניים של "ישראל סטארט-אפ ניישן "לעונת 2021 כולל 32 רוכבים מישראל ו16- מדינות נוספות, כולל ארבע פעמים זוכה טור דה פראנס כריס פרום מבריטניה.

69. אוניברסיטת תל אביב השיקה לאחרונה את המרכז היחיד בעולם למאבק במגפות, במטרה ליצור שיטות עבודה מומלצות להכללת זיהומים, פיתוח חיסונים וטיפול וחוסן חברתי וכלכלי.

70. חברות ישראליות גייסו שיאי השקעות של 10 מיליארד דולר במהלך שנת 2020, למרות חוסר הוודאות וחוסר היציבות שנגרמה בעקבות המגפה העולמית.

71. 85 אחוז ממשקי הבית בישראל מקבלים מים חמים מדודי שמש על הגג, לעומת פחות מאחוז בארצות הברית.

72. המצאת מדען ישראלי להפוך את גללי הכלבים לאבקת דשן סטרילית חסרת ריח, מתחילה לחולל מהפכה בתחום היפטרות מפסולת מן החי והאדם.

73. בישראל יש יותר מ-300 יקבים, ב-70 מהם נקטפים לפחות 50 טון ענבים בשנה. ברחבי המדינה נכבשים כ- 60,000 טון ענבי יין בשנה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות