Connect with us

Featured

אושרה תוכנית הסיוע של ביידן; 1400 דולר לרוב האזרחים, 300 דולר דמי אבטלה מורחבים

מדובר באחת מחבילות הסיוע הכלכליות הגדולות ביותר בהיסטוריה של ארה"ב

Published

on

בית הנבחרים בארה"ב אישר ביום רביעי את חבילת הסיוע למשבר הקורונה של הנשיא ג'ו ביידן, בהיקף של 1.9 טריליון דולרים, לאחר שאושר בשבוע שעבר בסנאט והוחזר לדיון בבית התחתון של הקונגרס. החקיקה תעבור לשולחנו של ביידן לחתימתו, הצפויה ביום שישי. מדובר באחת מחבילות הסיוע הכלכליות הגדולות ביותר בהיסטוריה של ארה"ב

החקיקה שגובשה כוללת מענקים חד-פעמיים של 1,400 דולרים לרוב אזרחי ארה"ב ומענקים שבועיים של 300 דולרים כדמי אבטלה מורחבים ל-9.5 מיליון עובדים שפוטרו במהלך המשבר — סכום כולל של 400 מיליארד דולרים. כמו כן, סיוע בסכום של 350 מיליארד דולרים יועבר למדינות ולממשלות המקומיות שהתקציב שלהן נפגע קשות בשל המגפה.

בשבת אישר הסנאט ברוב דחוק את תוכנית הסיוע הכלכלי, בהצבעה שהתקיימה לאחר מרתון של דיונים שנמשך לאורך כל הלילה. לאחר אישור הדמוקרטים בסנאט, החקיקה הוחזרה להצבעה בבית הנבחרים, מאחר שגרסת החקיקה שאושרה בסנאט היתה שונה במעט מזו שאישר במקור בית הנבחרים.

חבילת הסיוע, שנועדה להמריץ את הכלכלה האמריקאית בתקופת משבר הקורונה, אושרה ברוב של 50 סנאטורים מול 49, כשאף לא רפובליקאי אחד הצביע בעדה.

Featured

כל מה שאתם צריכים לדעת על טקס האוסקר 2021

Published

on

הלילה הגדול ביותר של הוליווד נמצא ממש מעבר לפינה. לאחר עיכוב עקב מגיפת הקורונה, טקס האוסקר 2021 יתקיים בסוף השבוע הבא, ביום ראשון, 25 באפריל.

כשאולמות הקולנוע נסגרו זמנית לאורך תקופה ארוכה למדי בשנה האחרונה, רבים מהסרטים המועמדים לאוסקר עלו לראשונה באתרי סטרימינג, כולל נטפליקס ואמזון, כדי שנוכל לצפות בנוחות מהספות שלנו. עכשיו הגיע הזמן לראות מי יזכה בגביעים הנחשקים.

האקדמיה שואפת להפוך את הצגת הפרסים "לאירוע אינטימי ואישי“ כמו בשנה שעברה, שיצולם ב- Union Station בלוס אנג‘לס, אך בנוסף יערך שידור מ- Dolby Theatre, המיקום המסורתי של טקסי האוסקר.

"זה שונה מאוד השנה", אמר מקורב למארגני הטקס למערכת CNN, וביקש לא לכלול את שמו מכיוון שהם אינם מורשים לדבר עם התקשורת, והוסיף: "יהיה קהל מצומצם מאוד.”

מפיקי האירוע מציינים כי חשוב להם לשמור על איזון בין באירוע הנוצץ לבין מה שקורה במדינה מבחינת השפעות המגיפה והמצב החברתי שהגיעה עליו אמריקה. ”הפרסים יהיו ממוקדי מסר”, הוסיף המקור.

"זה בהחלט יהיה מנותק אם לא תיהיה מודעות לשנה שעברה, שהייתה טראומטית עבור כולם. זה באמת שם זרקור על קולות האנשים שהושפעו מכך. אנחנו נפנה מקום ליצוג וביטוי לכל אלו שהושפעו ומגמות בחברה שהתעוררו בשנה האחרונה.“

בראד פיט, חואקין פיניקס, רנה זלווגר בטקס האוסקר של שנה שעברה, 2020. מקור: Rachel Luna/Getty Images

מפיקי האוסקר, סטיבן סודרברג, סטייסי שר וג'סי קולינס, דיברו לאחרונה על תקוותיהם מהטקס הקרוב. "זה יהיה מסובך. כל מה שאנחנו מנסים לעשות אנחנו מנסים להוביל עם רעיון יצירתי חזק. אנחנו לא רוצים שהקורונה תהיה תירוץ לא לעשות כלום מבחינת יצירתיות של הטקס. זה עדיין צריך להיות אירוע בידור מהנה", אמר סודרברג בראיון ל- LA Times.

בפעם השלישית ברציפות, לא יהיה מנחה לטקס. מגישי הפרסים בטקס צפויים לעזור במעברים בין קטע לקטע באירוע. בין המגישים הנוצצים אשר יגישו פרסים יכללו כמובן כמה מזוכי האוסקר של שנה שעברה כמו בראד פיט, חואקין פיניקס, רנה זלווגר, לורה דרן ועוד.

סלבריטאים נוספים אשר מיועדים לעלות לבמה גם כן הם האלי ברי, ריס ווית‘רספון, זנדיה, ריטה מורנו, בריאן קרנסטון, הריסון פורד ועוד שמות חמים בתעשייה.

ABC הוא השדרן הרשמי, כך שתוכלו לצפות בתוכנית בשעה 17:00 שעון מערבי, 20:00 שעון מזרחי. ניתן גם לצפות באופן מקוון ב- ABC.com ובאפליקציית ABC, כמו גם באתרי סטרימינג המציעים אפשרות של שידורים חיים כמו AT&T, , Hulu + TV Live, ו- YouTube TV.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות