Connect with us

לוס אנג'לס

אוטיזם: פריצת הדרך של אבי ושלי אוסידון

Published

on

ערב ההתרמה הראשון של עמותת Point to Freedom נערך בבית משפ'
אוסידון בבוורלי הילס • כוכב הערב: הבן ניקו, שמספק הצצה מרתקת לעולם הלא מוכר • אורחים מהארץ: יהודה לוי ושלומית מלכה • מטרה ראויה

חשוב ומרגש: ערב השקה ראשון של עמותת Point to Freedom ששמה לה למטרה לסייע ולתמוך בילדים אוטיסטים ללא יכולת וורבלית. לא מדובר בתופעה נדירה: ברחבי ארה"ב חיים כ- 5 מיליון לדים מעל גיל חמש המוגדרים כלא ׳מדברים׳.

על פי ארגון הבריאות הבינלאומי שכיחות האוטיזים בעולם נסקה בשנים האחרונות ו-1 מכל 160 אנשים בעולם חיים עם אוטיזים ברמות שנות. למרות זאת, המחקרים הרפואיים והפסיכולוגים בתחום לא מעודכנים ונסמכים על ממצאים רפואיים שנעשו בשנות ה-50 הסיבה: מוסכמה חברתית הגורסת שכנראה ואין פתרון לאוטיזים.

על קביעות חברתיות אלו חולקים בכל תוקף בני הזוג שלי ואבי אוסידון – ממקימי עמותת Point To Freedom. שלי, עורכת דין בהשכלתה, גדלה בלוס אנג׳לס והכירה את אבי כשהגיע אחרי לכאן לאחר שירותו הצבאי. הם התחתנו בשנות העשרים המוקדמות לחייהם. אבי הוא דיבלופור מצליח ושלי עובדת כיום כמעצבת פנים ובעלת חברה לעיצוב נדל״ן.

הזוג הישראלי-אמריקאי נחשף לאוטיזים כאשר גילה שבנם האמצעי ניקו סובל מאוטיזים. לזוג עוד שני ילדים: נס הבכור בן 15 וסאני בת ה- 10. שלי: ״כבר לפני שהיה בן שנה הבנתי שמשהו לא בסדר עם ניקו. ראיתי שהוא לא מתנהג כמו הבן הראשון שלי. בהתחלה הרופאים חשבו שהבעיה באוזניים שלו ושהוא בכלל חירש. בהמשך הבינו שזו לא הסיבה. ניסיתי כל מה שהרפואה יכולה להציע, ממש הכל, אפילו רפואה אלטרנטיבית אבל לא היה שום שיפור במצב של ניקו. הוא כמעט ולא תיקשר. הרופאים אמרו לנו שהוא לא מבין כלום והוא לא יבין כלום בעתיד".

שלי סירבה לוותר. בתוך תוכה הרגישה את הקשר המיוחד ביניהם ואת הרצון של בנה לתקשר עימה: ״ניקו היה מסתכל עליי ודרך הנשמה והעיניים אמר לי: 'אמא, אני כאן'. ידעתי שהילד הזה יותר חכם מכולם אבל לא הצלחתי לפענח אותו".

יום אחד קיבלה שלי ספר ששינה את חייה. ״עידו בארץ האוטיזים״ מספר על עידו, ילד אוטיסט, כשהוא סוקר את חייו בגילאים 12 עד 16 ועל התמודדותו עם מצבו שהגיעה לפריצת דרך, כאשר החל לבטא את עצמו בעזרת הצבעה על אותיות בלוח עץ. כך היה העביר לסביבתו את מחשבותיו ורגשותיו וכך גם כתב את הספר. שלי: ״הרגשתי כאילו הבן שלי שלי מדבר איתי. בספר עידו כתב שהוא מבין הכל, היא מצטטת עבורי ׳אני חכם הכל נמצא אצלי בראש אבל הגוף לא מוציא את זה החוצה. הגוף שלי לא מקשיב לי והוא לא מבין מה אני רוצה׳ . הערתי את בעלי לפנות בוקר ואמרתי לו הספר הזה נכתב בשבילנו אנחנו צריכים להתייחס לניקו בצורה אחרת לגמרי".

שלי יצרה קשר עם אימו של עידו וקיבלה מידע כיצד להתייחס לניקו כדי לגרום לו להתחיל לתקשר איתם. ״הבנתי שאני צריכה לדבר עם ניקו רגיל ולא כמו ילד קטן. שאלתי על משהו שקראתי בעיתון ונתתי לו לענות לי בהצבעה על לוח עם אותיות. ראיתי שהוא עונה לי תשובות ושהוא מבין! מכאן כל היחס שלי אליו השתנה. אם פעם הייתי מחליטה עבור ניקו לאן ללכת ומה לעשות היום אני נותנת לו להחליט איפה הוא רוצה להיות. היום כשהיחס שלי אליו שונה, אני מביטה ורואה איך הוא מתפתח, שינוי גדול בהתנהגות שלו והוא מראה לי שהוא מבין אותי. יש לי צוות שעוזר לי וביחד אנחנו עובדים ודוחפים את ניקו קדימה".

לערב ההתרמה הראשון שערכה עמותת Point to freedom הגיעו כ-200 אורחים. בני הזוג אוסדון פתח את ביתם המרהיב בגבעות בוורלי הילס. חצר הבית הייתה מקושטת בתמונות אומנות יפיפיות של בנם וגם במכתב מרגש שהודפס בגדול והוצג לאורחים. אבי אוסדון, במונלוג מרגש, ביקש סליחה מבנו על כך שלא היה רגיש לצרכיו, לא באמת הבין אותו או האמין שבנו נוכח איתו ומסוגל לחשוב ולתקשר.

לערב הגיע גם האמן היפני DK שביצע לייב ארט מול האורחים במיוחד עבור האירוע ויצירותיו הוצעו למכירה פומבית כשהכסף מוקדש כולו לטובת העמותה. האורחים גם נהנו מהאוכל המעולה של קייטרינג CANAAN בניצוחה של השפית אורית מסיקה. את האירוע גם פקדו הזוג המלכותי של עולם הבידור הישראלי, השחקן יהודה לוי והדוגמנית שלומית מלכה, שהגיעו מישראל כדי לתמוך בעמותה. על החלק האמנותי הייתה מופקדת הזמרת נינט טייב שכבר שנים מתגוררת באל איי, כאשר היא מלווה בנגנים ובבעלה יוסי על הגיטרה.

בעמותה מקווים לקבל כמה שיותר חשיפה ולהגביר את המודעות לאוטיזים הוורבלי תיקשורתי. את הכסף שיגייסו יקדישו לבניית פלטפורמה חינוכית שתהיה זמינה למשפחות בכל רחבי העולם ותלמד כיצד לטפל בילדים עם אוטיזים. בתוכנית גם העסקת מדריכים שייסיעו להורים בעבודה פרטית בבית, ופתיחת מרכז לילדים אוטיסטים בלוס אנג׳לס.

מטרה נוספת וחשובה של העמותה היא לגייס כסף למחקר בנושא כדי ללמוד יותר על האוטיזים הוורבלי ולבדוק אפשרויות חדשניות לטפל בו. שלי: ״המטרה הסופית היא ריפוי. אני מאמינה שברגע בו נוכל ללמד את כולם שהבעיה של הילדים האלו היא לא השכלתית או ביכולת חשיבתית אלא רק בשליטה בגוף שלהם, נהיה קרובים יותר למציאת פתרון. אני מודה לכל האנשים שהגיעו לת והראו עניין ורצון לתרום ולעזור למטרות שלנו. זה ריגש אותנו מאוד.״

לפרטים נוספים: www.pointtofreedom.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

השבוע בלוס אנג'לס

מחנות אוהלים להומלסים בלוס אנג'לס?

Published

on

אוכלוסיית חסרי הבית גדלה בלוס אנג'לס, יותר מחצי מיליון בני אדם הם חסרי בית בכל לילה בארצות הברית, וכמעט מחציתם מרוכזים במדינה אחת: קליפורניה. בסך הכל, 47% מכלל הומלסים בפריסה ארצית – אלה שישנים באזורים שלא נועדו למגורים, כמו מדרכות, פארקים, מכוניות ומבנים נטושים, ולא במקלטים – גרים במדינת הזהב, על פי יווח חדש של מועצת היועצים הכלכליים בבית הלבן.

ארבע מתוך חמש הערים עם שיעור ההומלסים חסרי המגן הגבוה ביותר נמצאות בקליפורניה: סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס, סנטה רוזה וסן חוזה. סיאטל מצטרפת לערים בקליפורניה בחמשת הראשונות. בשבועות האחרונים דווח כי ממשל טראמפ שוקל התערבות פדרלית בקליפורניה לטיפול במשבר ההומלסים במדינה.

במהלך השבוע האחרון, תומכי דיור בר השגה בלוס אנג'לס מתחו ביקורת על התוכניות של ממשל טראמפ להשתמש בשיטור כדי לטפל בחסרי הבית. על פי הדיווחים, הבית הלבן שוקל הקמת מחנות אוהלים, בעיקר בלוס אנג'לס, משם יופנו ההולמסים למקלטים עם טיפול וניהול פדרלי.

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

העצמה נשית בוודלנד הילס

Published

on

כ-50 ישראליות השתתפו ביום ראשון שעבר בסמינר העצמה של המנטורית רקפת אהרן והתזונאית קארין אדוני בן-דוד ונהנו מיום מרגש ומעשיר

אין ספק כי כולן רוצות להגיע למטרות שלהן בחיים. בין אם זה בפן האישי, העסקי, החברתי או זה הבריאותי; כולנו רוצות להיות הגרסה הכי טובה של עצמן. במטרה לתת לנשות הקהילה את הכלים לממש את עצמן, לבנות אורח חיים מאוזן וללמוד איך להשיג יותר בחיים, אשת העסקים והקואוצ׳רית רקפת אהרן וקארין אדוני בן-דוד, תזונאית ומאמנת לאורח חיים בריא, איחדו כוחות ליום מלא בכלים, השראה, כיף וכמובן אוכל טעים ובריא.

בסמינר המיוחד והראשון מסוגו, שנקרא ״עוצמה אישית כדרך חיים״, שהתקיים בביתה של רקפת אהרן בוודלנד הילס, לקחו חלק כ-50 נשים. חלקן הגיעו במיוחד מלאס וגאס, סן דייגו, אורנג׳ קאונטי וכמובן מלוס אנג׳לס והוואלי. במהלך כל היום, שנפתח כבר בשעה 9 בבוקר ונמשך עד ל-5 אחר הצהריים, הבנות נהנו מסבב הרצאות מרתקות ומעשירות: רקפת אהרן בנושא העצמה אישית ועסקית, קארין אדוני בן-דוד חינכה על אורח חיים בריא וירידה במשקל, טל נברו, הבעלים של חברת ״Social Lady" לשיווק ברשתות חברתיות, נתנה טיפים לשימוש נכון באינסטגרם, ליאור הראל-סטרן לימדה סטיילינג ולסיום היום, בת-שבע מלכה פינקה את הבנות במדיטציה מרגיעה לנשמה.

במסגרת הסמינר דובר על שאיפות, עסקים, תזונה, התנהלות מחשבתית ודיוק בחיים, בדיקת ודחיפת גבולות והתמודדות עם מחשבות מגבילות, כאשר כל אחת לקחה את הדברים למקום שמתאים לה, בו היא נמצאת כרגע בחיים. כמו כן, הבנות נהנו מארוחות בוקר וצהריים עשירות ובריאות, פגשו חברות ותיקות והכירו כאלה חדשות. לאורך כל היום ניתן היה להרגיש את תחושת הכוח והעוצמה הנשית באוויר!

בעקבות הצלחת הסמינר והביקוש הרב לאחד נוסף, רקפת וקארין כבר עובדות על סמינר הנשים הבא והמועד יתפרסם בקרוב. יש למה לצפות!

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

״מעגלים״: ערב גאלה למען ילדים עם צרכים מיוחדים

מאות תומכים מהקהילה הגיעו בשבוע שעבר לערב הגאלה השני של עמותת ״מעגלים״, שנערך בבית הספר ״עדת אריאל״ בוואלי וילג. כמיטב המסורת הצטלמו המוזמנים על השטיח האדום, ונהנו בכניסה מאפיטייזרים ואלכוהול ובהמשך מארוחת ערב כיד המלך. בתוכנית האמנותית התרגש הקהל משיתוף פעולה בשירה של הזמרת גילת יחד עם ילדי ״מעגלים״. כמו כן הופיעו ליה לפידות, לימור בן נון ועל המוזיקה ניצח די ג׳י אביאל.

אירגון ״מעגלים״ תומך ודואג לילדי הקהילה עם צרכים מיוחדים. איילת ששון-זנדברג הקימה את האירגון מתוך צורך אישי אותו חוותה. בגיל 23 נולד לאיילת ובעלה ציון בנם בכורם ירין, שגדל להיות עלם חמודות ואוטיסט בעל צרכים מיוחדים. כיום הוא מועסק ב"פיצה בראמיס" שם נתפרה עבורו במיוחד משרה המאפשרת לו להשתלב בקהילה ובמעגל העבודה.

בשיחה לאחר האירוע איילת עדיין נרגשת מכמות האהבה שהרעיפה הקהילה עליה באופן אישי ועל התרומה לאירגון. ״תודה ענקית לכל חברי הקהילה שלמדו להכיל את 'מעגלים' בצורה כל כך תומכת ואוהבת״, היא אומרת. ״גם אנשים באופן אישי וגם השירות שאנו מקבלים במהלך השנה מרגש. האירגון גדל ויש בו עשרות מתנדבים מתוך הקהילה״.

איילת מספרת כי רבים בינינו מעורבים ועוזרים ל״מעגלים״ ומביאים לשיתופי פעולה, וזה מקרב את הקהילה ופותח דלת של אהבה ורצון לקבל את האחר, לקבל את השוני. כמו כן ילדים ובני נוער מתנדבים ולוקחים חלק בפעילויות ומלמדים את הילדים לעשות למען האחר. בעתיד מתכננים ב״מעגלים״ למצוא קורת גג לאירגון, להעשיר ולהגדיל את החוגים הקיימים ולהקים מעגל תמיכה להורים ולאחים. איילת: ״האתגר הוא של המשפחה כולה ואנחנו רוצים להקים מרכז לפעילויות לילדים בעלי צרכים מיוחדים, תמיכה במשפחה כיחידה אחת וללמד את הקהילה להכיל את בעלי הצרכים המיוחדים על קשת הספקטרום הרחבה״. באירוע נתרמוו עשרות אלפי דולרים.

לפרטים על הפעילויות אתם מוזמנים לבקר באתר: /http://www.maagalimcircles.org

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות