fbpx
Connect with us

כללי

אוהבת לצייר ראפרים שחורים

Published

on

Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

ארבל מגל בת ה- 18 החלה לצייר לפני שנתיים בביתה בוודלנד הילס היצירות שלה זוכות להתעניינות מקומית ובקרוב היא תקבל רישיון לבצע קעקועים • ״מעולם לא למדתי אומנות ולא הייתי בחוג ציור, פשוט התאמנתי לבד ומצאתי את הטכניקה שלי״ היא אומרת • כישרון מולד

שבת בבוקר. אני מקבל הודעה בוואטס אפ ממערכת העיתון עם סקיצות וציורים שמשכו את עיני. שלל עבודות בת בבוקר. אני מקבל הודעה בוואטס אפ ממערכת העיתון עם סקיצות וציורים שמשכו את עיני. שלל עבודות בהם מככבים אמני היפ-הופ שאני מעריץ: טופאק, BIGI ו-SNOOP DOGG מי עשה את הדרויינג השווה הזה? במוחי דמיינתי אמן רחוב שחור מווניס ביץ, אך הופתעתי לגלות שמדובר באמנית ישראלית-אמרי־קאית צעירה משלנו. קבלו את ארבל נגר; רק בת 18 אבל יש לה את זה ובגדול.

ארבל, שמתגוררת בוודלנד הילס, היא גם בתה של מגל נגר, המוכרת בקהילה כבעלים של מסעדת ג׳וסי ליידיז המצויינת. ארבל בחרה לא לצעוד בשבילי עולם המסעדנות כמו אמא, אך את כישרון האומנות היא קיבלה ממנה.

ארבל סיפרה לי שכילדה הייתה בכלל שחקנית כדורגל מצטיינת. היא השקיעה את כל מירצה בספורט, אך פלירטוטים חוזרים ונשנים עם עולם האומנות גרמו לה לבחור בתחום בו היא רואה עצמה עושה את העבודה הטובה ביותר – ציור.

בית שנושם אמנות

מי שמגיע לבית של ארבל בוואלי, מספיק לצעוד צעדים ספורים אל תוך הבית כדי להבין שגרים כאן אמנים. המקום כולו חי ונושם אומנות: מגוון של ציורי שמן תלויים על הקירות, חלק גדול מהם פשוט מונחים להם ברחבי הסלון, המטבח והחדרים.

במקביל גיליתי שלא רק ציירים מתגוררים בבית של משפחת נגר, אלא גם מוזיקאים, מה שהסביר את פסנתר הכנף הייפייפה בקצה הסלון. אחיה של ארבל הוא מפיק מוזיקלי ולא מזמן הקים חברת הפקות באל-איי.

בעודי בוחן את הציורים של ארבל, קשה להאמין שהיא מציירת פחות משלוש שנים: קווי מתאר מדיוקים, שימוש נכון בצבעים והבנה של הקומפזציה בתוך הקנבס מעידים על הכישרון המולד של הנערה הצעירה.

בצניעות מעוררת התפעלות היא מסבירה בשיחה אישית מה היא האומנות עבורה, וגם על השם הכל כך ישראלי שקיבלה מהוריה.

ארבל: ״כן זה שם יוצא מן מהכלל. לקח לאנשים להבין אותו, הוא לא אמריקאי אבל כולם התרגלו עם הזמן ואני אוהבת אותו״.

״אני רוצה לעבוד בעולם הזה ולקעקע ראפרים, אני ממש אוהבת את זה. אמא שלי רוצה שאהיה ציירת מקצועית אבל שתי האופציות טובות כי החלום שלי זה שהתמונות שלי יגיעו לגלריות הנחשבות״

כיצד גילית את האהבה לציור?

״התחלתי לצייר בצורה רצינית רק בגיל 16, הבנתי שאני לא רעה והגעתי לרמה טובה די מהר כי אני מאוד ממושמעת. אני משקיעה בזה המון זמן, בעצם את כל הזמן שלי. מעולם לא למדתי אומנות ולא הייתי בחוג ציור, פשוט התאמנתי לבד ומצאתי את הטכניקה שלי, וככה לאט לאט התחלתי לצייר דברים יותר גדולים״.

איך המשפחה הגיבה?

״כשאמא שלי ראתה את הציורים הראשונים שלי היא אמרה – וואו… ומאוד החמיאה. אבל אני בתוך תוכי ידעתי שהם לא כאלו טובים ורציתי לעשות הכל כדי להשתפר. אמא תמיד אהבה לראות אותי עובדת קשה על משהו, והיא ממש עודדה אותי ותמכה בי ובאומנות שלי״.

מה היה הציור הראשון שעבדת עליו?

״הדבר הראשון שהתחלתי ממנו הוא מחברת של סקיצות שלקחתי איתי לכל מקום, ובכל זמן פנוי הייתי מציירת סקציות של דברים שעולים לי בראש. בהמשך החלטתי לעזוב את התיכון וללמוד בבית כדי שיהיה לי יותר זמן לעשות אומנות. היום אני לומדת להיות אמנית קעקועים. בקרוב אסיים את ההתמחות שלי ואני מתלמדת בינתיים בסטודיו לקעקעועים בסילבר לייק. התאמנתי שם כמעט שנה על כל מיני דברים מלבד עור אמיתי ובקרוב אני אקבל את הרשיון ואתחיל לקעקע אנשים״.

Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Featured

ארגונים יהודיים הקימו "פרויקט 10/7" לשימור התמיכה האמריקאית בישראל והתנגדות להפסקת אש 

Published

on

חמישה ארגונים יהודיים גדולים בארצות הברית הכריזו השבוע  שישתפו פעולה כדי לשמר את התמיכה האמריקנית בישראל ולחשוף פערים בסיקור המלחמה הישראלית בחמאס.

החברים ב"פרויקט 10/7" החדש: הוועד היהודי-האמריקאי, שיזם את הפרויקט; הוועדה האמריקאית לענייני ציבור; הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה; הליגה נגד השמצה; וכן ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים העיקריים בארצות הברית.

"פרויקט 10/7 נועד לקדם את המשך התמיכה הדו-מפלגתית של ארה"ב בישראל תוך מאמץ להבטחת פרסום מידע מלא ומדויק יותר על מלחמת ישראל-חמאס בזמן אמת לקובעי המדיניות ולציבור האמריקני", נכתב בהצהרה שפורסמה 

המארגנים סיפרו שההכרזה באה כתוצאה מהצלחת עצרת התמיכה בישראל שאורגנה בוושינגטון בחודש שעבר. ארגונים פרו-ישראליים התחבטו בשאלה כיצד למקד את אור הזרקורים בזוועות שביצעו מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר בזמן שתשומת הלב התקשורתית פונה להרס שזורה ישראל בתקיפות בעזה, וכאשר מספר גדל והולך של חברים במפלגה הדמוקרטית קוראים להפסקת אש.

"מאז 7 באוקטובר, יש מאמץ מרוכז ועקבי מצד אויביה של ישראל ליצור השוואה שגויה ומסוכנת בין המסע הקטל של חמאס שמטרתו השמדת המדינה היהודית לבין זכותה של ישראל להגן על עצמה מפני טרוריסטים", אמר טד דויטש, מנכ"ל הוועדה היהודית-האמריקאית וחבר הקונגרס הדמוקרטי לשעבר.

ויליאם דארוף, מנכ"ל ועידת הנשיאים, אמר שהמאמץ לוודא שהזוועות שביצע חמאס נותרות במרכז העניינים בא בחלקו כדי להדוף את האנשים שמבקשים להכחיש את הממדים ואת האכזריות של הטבח. "עלינו להבטיח שאמריקה והעולם ישמעו שוב ושוב את סיפורי טבח 7 באוקטובר", אמר דארוף. "עלינו להכפיש ולנדות את מכחישי 7 באוקטובר, שהם אוהדי חמאס המבקשים להנציח נרטיבים שקריים ומטעים על ידי צמצום ורציונליזציה של היום הקטלני ביותר עבור העם היהודי מאז השואה".

דארוף, שארגונו סייע לארגן את העצרת ההמונית יחד עם ארגון הפדרציות היהודיות, אמר גם שהמפתח הוא שימור הסולידריות היהודית. כל הארגונים האחרים השותפים לפרויקט 10/7 חברים בוועידת הנשיאים, ארגון גג שתומך בישראל לצד קידום נושאים אחרים. "עלינו לעבוד יחד, כקהילה יהודית אחת, כדי להעביר בהצלחה לעם האמריקני את הצורך הקריטי לעמוד לצד ישראל, כמו גם את חשיבות היחסים בין ארה"ב לישראל, הן לאמריקה והן לישראל", הוא סיכם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות