Connect with us

כלכלה ועסקים

אובר רוכשת את פוסטמייטס כדי לצמצם הפסדים

Published

on

ענקית הנסיעות השיתופיות אובר תרכוש את חברת משלוחי המזון האמריקאית פוסטמייטס תמורת 2.65 מיליארד דולר ותפעיל אותה לצד זרוע המשלוחים שלה, אובר איטס. השתיים יחזיקו יחד בנתח של 35% מהשוק האמריקאי. דורדאש תישאר השחקנית המובילה בענף עם 45% מהמכירות.

המהלך של אובר מגיע על רקע תקופה מאתגרת, שכן לקוחות רבים מעדיפים להימנע מנסיעות שיתופיות הכרוכות בהימצאות קרובה עם זרים, תוך סיכון אפשרי לבריאותם. במאי דיווחה החברה על הפסדים בגובה 2.9 מיליארד דולר עבור הרבעון הראשון של השנה והודיעה כי תפטר 14% מכוח האדם.   עם זאת, מגפת הקורונה והסגרים שהוטלו בעקבותיה גררו זינוק חד בביקושים למשלוחי מזון והביאו את אובר איטס לרשום הכנסות של 819 מיליון דולר בשלושת החודשים הראשונים של השנה, זינוק של 53% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. במקביל לעלייה בביקושים גברה התחרות בענף, כך שאובר איטס ומתחרותיה נאבקות בכדי לקיים מודל רווחי. 

אף שפוסטמייטס היא השחקנית הקטנה בענף משלוחי המזון בארה"ב, עם נתח שוק של 7% נכון למאי 2020, ההשתלטות עליה תאפשר לאובר לצמצם את ההפסדים באמצעות נטרול המתחרה, הגדלת כוח התמחור וקיצוץ בהוצאות הקשורות במינהלה וטכנולוגיה. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

סקר ענק: 49 מתוך 50 עובדים באמריקה רוצים להמשיך לעבוד מהבית

Published

on

זמן קורונה: עובדים מבסוטים ממעבר לעבודה מהבית וגם המעסיקים מגלים את היתרונות של העסקה מרחוק 

האתר "הקפיטליסט הויזואלי" פרסם לאחרונה נתונים שנאספו ממספר סקרים עדכניים ברחבי העולם והיוצרים תמונה של תרבות "העבודה מהבית" הטרנד החדש שיצרה הקורונה. "המצב לא יחזור לאחור, העבודה מהבית פה להישאר", אומר מנכ"ל חברת הייטק גדולה המעסיק מאות עובדים בישראל ובארה"ב. "החברות הגדולות מבינות שהן יכולות להעסיק עובדים במקומות כמו וויומינג, מונטנה, רחבי טקסס ואלבמה בעלות זולה יותר בעשרות אחוזים מזו של ניו יורק וסן פרנסיסקו. זה כבר לא קשור לרצון של העובדים, זה כאן בשביל להישאר. שוק העבודה בארה"ב השתטח ברגע אחד". אז איך נראה הטרנד שמשנה את אמריקה ואולי את העולם?

על פי לשכת מרשם האוכלוסין של ארה"ב, כשליש מכוח העבודה האמריקאי יכול לעבוד מרחוק – הכוונה לעבודה לא במקום העבודה, אלא מהבית, מבית קפה, וכו'. בשנים האחרונות, חלה עלייה הדרגתית במספר העובדים שעובדים באופן חלקי או מלא מרחוק. עכשיו, מסתמן שהתפרצות מגפת הקורונה גרמה להאצה משמעותית של התהליך. אחד הנתונים המדהימים ביותר הוא ש-98% מהאנשים שעובדים כיום מרחוק היו שמחים אם הייתה להם האפשרות להמשיך לעבוד מרחוק, לפחות חלק מהזמן, עד סוף הקריירה שלהם. 97% היו מתכוונים להמליץ לאחרים על עבודה מרחוק.

הנשאלים דירגו את האתגרים המשמעותיים ביותר לעבודה מרחוק כ- תקשורת\שיתוף פעולה עם קולגות, בדידות, התנתקות מהעבודה אחרי שעות העבודה, והסחות דעת בבית. 35% מהנשאלים דיווחו שהם לא מודאגים שהצמצום במגע ישיר במקום העבודה יוביל לכך שהמאמצים וההשקעה שלהם יוערכו פחות על ידי הבוסים שלהם, ו-32% דיווחו שהם כן מודאגים מכך. 40% מהנשאלים דיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות עם הבוסים שלהם באמצעות הטלפון או זום, לעומת 26% שדיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות פנים אל פנים.

מה לגבי המנהלים? כשנשאלו לגבי מחסומים העומדים בפני יישום של מדיניות עבודה גמישה יותר במקום העבודה, דיווחו מנהלים שהאתגר הגדול ביותר הוא פשוט שינוי ההרגלים המושרשים במדיניות העבודה. במקום שני – דאגה משמירה על פרטיות. כשנשאלו לגבי חששות ספציפיים הקשורים לעבודה מרחוק, ציינו מנהלים את החששות הבאים: ירידה במיקוד (עובדים לא מפוקסים – 82%), ירידה בתפוקה (85%), ירידה בלכידות הקבוצתית (75%), וקושי בשמירה על התרבות הארגונית של החברה (70%).

מתן גמישות בעבודה אינה רק דרך לשמור על עובדים מרוצים אלא גם אלמנט תחרותי. כשני שליש ממחפשי העבודה דיווחו שהם ישמחו להצטרף למקום עבודה חדש כעובדים מרחוק. גמישות בעבודה היא גורם חשוב במיוחד להורים לילדים. לפני התפרצות הקורונה, 46% מההורים העדיפו עבודה גמישה. כיום – 86%. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות