Connect with us

ספורט

אדם סילבר לא אשם במגיפה אבל הוא אשם בפאניקה שגרם

Published

on

10 שאלות על השבתת משחקי ה-NBA וההגיון שעומד מאחוריהן

הדיו עדיין לא התייבש וכבר ישנם כאן מאשימים. את מי מאשימים? את הקומישנר היהודי אדם סילבר.

אני יודע שישנה אנטישמיות בארה"ב אבל זה כבר עובר כל גבול. את מי להאשים? כשישנו אסון גלובאלי, לפני שמחפשים אשמים, חייבים לחשוב כיצד לצאת מהשואה.

אני לא מחפש אשמים. אני משתדל לשמור על אשתי ועלי במידת האפשר ולנסות להמשיך את חיינו בצורה אינטיליגנטית ואחראית, עם תשומת לב למה שהמומחים אומרים לנו.

אבל מי שמתעקש להצביע על נאשם, אז איש לא היה טועה הרבה אילו הצביע על הנשיא שלנו דונלד טראמפ שלפני 6 שבועות אמר שכל הסיפורים על הקורונהוירוס הם HOAX שמטרו לפגוע בו בבחירות הבאות.

עכשיו, האמינו לי שאני לא שם לב למה שהנשיא אומר אלא לתוצאות של פעולותיו כנשיא. מה תגידו לי אם אגלה לכם שבכל מדינת וושינגטון שכה ניפגעה מהנגיף, נעשו עד עתה 700 בדיקות כי ארה"ב ניתפסה עם מכנסיים למטה, לא מוכנה, ומבולבלת לחלוטין מהתקפה הנגיף? ממש עתה גילו חוקרים ממחלקת המחקר של בית הספר לרפואה של מישיגן שכנראה שהם מצאו תחליף ל-TESTING שהיה עד עתה, ואם אכן זה כך, אז אולי מספר הניבחרים יוכפל באלפים.

אוקיי, אבל זה לא עוזר לכל אלה שהנגיף כבר בגופם אם אין מיטות בבתי חולים ואין מספיק ונטילטורים. בזאת איני מאשים את טראמפ. אולי כל העולם צריך להכין את עצמו לעתיד של מגיפות מסוג זה. אבל שארה"ב הגדולה תידמה למדינת עולם שלישי במוכנותה למגיפה זו או אחרת מראה את החסרונות של עולם קפיטליסטי שעולם הרפואה ועולם הביטוח הרפואי שלו הם – בכללי – פרטיים. וזה אומר מנחם לס, בת גלימי מלידה, מעוז ארגון האצ"ל והציונים הכלליים כבר משנות ה-40 של המאה שעברה.

טוב. נקווה שגם את זה נעבור.

ועכשיו מה ההשלכות לגבי ה-NBA? אדם סילבר עשה נכון שעצר את כל משחקי הליגה, אבל עם כל עורכי הדין וכל טראסט המוחות שלו, הוא השאיר אותנו עם יותר שאלות מתשובות. הוא גרם לפאניקה מחלטת. הוא יכול היה לשבת עם עורכי דיניו וב-5-6 שעות להוציא הצהרה שתסביר מה יהיה עם הליגה במקרים שונים. משלמים לו 10 מיליון? אני הייתי עושה זאת בכמה שעות עבור $10,000.

למשל…

וזאת רק דוגמא אחת: אדם סילבר אמר שכל אלה המעורבים במשחק באוקלהומה סיטי – שחקנים, ושופטים (שאחד מהם נמצא חיובי בבדיקת הנגיף) – שס"ה שפטו במשחקים בהם היו מעורבים 6 קבוצות ייבדקו מיד, וייתכן שכולם יוכנסו לבידוד. החלטה זאת בלבד שווה כמה שאלות.

אבל בואו נעבור לכללי. שאלות כלליות:

השאלה הראשונה היא מה היא הזכות של שחקני NBA להיבחן לפני אזרחים אחרים מהשורה שהיו בקירבת אנשים שנמצאו נושאי הנגיף? וכיצד בכלל הם ניבדקו כשאין מספיק כלים לבדיקה, וישנם אזורים שלמים בארה"ב ללא יכולת בדיקה בכלל. למשל,  ידוע שסטפן קרי גילה סימני שפעת ומיד ניבדק ל- COVID-19 ונמצא שלילי. מהיכן מצאו עבורו בסן פרנציסקו TESTING כשמאות אלפים בעיר משוועים ל-TESTING ואין ביכולתם להשיגו?

השאלה השנייה מי יכול להכריח שחקן מקבוצה מסויימת – נניח מהג'אז – להיכנס לבידוד באיזה שהוא מלון בו נמצאת קבוצתו ל-15 יום? והאם הוא יבודד בחדר פרטי? הליגה זרקה הצהרות לאוויר מבלי להסביר ולבאר.

שאלה שלישית היא מדוע שחקני הת'אנדר לא ניבדקו ונישלחו לביתם

שאלה רביעית: שחקני טורונטו, דטרויט, בוסטון, ניו יורק, וקליבלנד – כולם שיחקו נגד הג'אז בשבועיים האחרונים. לנגיף – למיטב ידיעתי – לוקח לפחות 14 יום לגרום למחלה להתפרץ. מה גורל בערך 100-110 שחקנים, מאמנים, טריינרים, וכו', המעורבים עם הקבוצות הללו?

שאלה חמישית: ומה עם השופטים של המשחקים הללו? איזה עוד משחקים של קבוצות שונות הם שפטו.

שאלה שישית: אדם סילבר הודיע שהליגה נעצרת לפחות לשבועיים (ב-ESPN שמעתי  שמדובר על 30 יום). מי מדבר עבור מי? למה הכל מסובך ומבולבל כל כך. ומי קבע את השבועיים כאורך ה-SUSPENSION המתאים? בסין הליגה החליטה על SUSPENSION של 12 שבועות. למה אצלנו 2 שבועות?

שאלה שביעית: מה יעשו שחקני הקבוצות בשבועיים האלה (או 30 יום, או כמה זמן שזה לא ייקח)? יישארו בעיר בה הם משחקים? יקיימו אימונים? יהיו בבידוד? יורשו לחזור הביתה שחקן-שחקן לפי רצונו ובחירתו? אדם סילבר לא אמר מילה בנידון. (אבל שמעתי את מרק קיובן שאמר שהליגה נתנה רשות לקבוצות להתאמן, והוא עדיין לא החליט מה לעשות).

שאלה שמינית: מה בקשר למשכורות? ישלמו לשחקנים הכל כרגיל ללא הכנסות? (למעשה ההכנסות לדעתי כולן בכיס מהטיווי והכרטיסים העונתיים, אם כי לא ברור לי בקשר לטיווי מקומיים). לפי בובי מרקס מה-ESPN הקולקטיב ברגיינינג XXXIX SECTION 5 מאפשר לבעלי הקבוצות לא לשלם לשחקנים במקרי "FME" שהוא (FORCE MAJEURE EVENT"

שאלה תשיעית: אם יורידו לשחקנים כסף מהמשכורות, כיצד זה ישפיע על ה-SALARY CUP של העונה הבאה? ומה ההשפעה על תשלום 'מס המותרות' של בעלי הקבוצות?

שאלה עשירית: אם העונה תחזור מתי שהוא, איזה משחקים יישארו? מי יחליט מה הם אלה שנשארו? האם העונה תחזור לחיות, מתי יהיה הפלייאוף? איזה מין פלייאוף זה יהיה? 4 מ-&? 3 מ-5? 2 מ-3? משחק אחד וגמרנו?

מה שאני מנסה לומר הוא שאדם סילבר וכל מומחיו מסביבו ניכנסו לפאניקה והחליטו החלטות מהירות מדי שלא מתאימות אחת לשנייה, ומגלות טפח, ומכסות טפחיים בלי לחשוב על בעיות שאפילו מטומטם כמוני יכול לחשוב עליהן ב-45 דקות של כתיבה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ספורט

לברון: "לא אתן 'היי פייב' לאף אחד יותר בחיים"

Published

on

כוכב לוס אנג'לס לייקרס: "לשחק ללא קהל? אין התרגשות. אין בכי, אין אושר. זה משהו שמוציא ממך את היצר התחרותי"

כוכב לוס אנג'לס לייקרס לברון ג'יימס התארח בפודקאסט של חבריו לשעבר בקאבס, ריצ'ארד ג'פרסון וצ'אנינג פריי, והתייחס, בין השאר לעצירה העונה. "אני לא מתכוון לשבת כאן ולא להביע את דעתי. אם המצב יהיה כזה אנחנו יכולים פשוט ללכת למתקן אימונים אחד של השני, נניח מצלמה ונפתח ערוץ סטרימינג", צחק לברון.

קינג ג'יימס התייחס גם למגבלות המגע שהוטלו בעקבות הקורונה: "לא אתן 'כיף' לאף אחד יותר בחיים. אין יותר היי-פייבס. אחרי הח** הזה של הקורונה? חכו שתראו את לחיצות הידיים שלי עם חבריי לקבוצה". 

עוד לפני המשבר, סיפר ג'יימס כי הוא לא מתכוון לשחק מול אולם ריק. כעת שוב נשאל על כך וענה: "אין התרגשות. אין בכי, אין אושר. זה גם משהו שמוציא ממך את היצר התחרותי, כשאתה יודע שאתה יוצא למשחק חוץ באווירה עוינת. נכון שאתה משחק נגד הקבוצה היריבה, אבל אתה רוצה לקרוע גם את התחת של האוהדים".

 לברון ציין כי הפגרה הכפויה הזו לא עושה לא טוב לגוף, למרות גילו. "יש כאלה שאמרו: 'לברון, הוא בן 35, הוא משחק כל כך הרבה דקות ועכשיו מקבל הרבה מנוחה', אצלי זה דווקא ההיפך. כשהפסקנו לשחק, הרגשתי שהגוף שלי שאל אותי: 'מה לעזאזל אתה עושה?'"

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות