Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

טוב לדעת

[adrotate banner="19"]

תכנון טיול בר/בת מצווה בישראל

בר או בת מצווה הוא אירוע מכונן בחיי המתבגר היהודי והישראלי. המעבר מילדות לבגרות מצוין באופן חגיגי במסורת היהודית, אך בשנים האחרונות נוטות משפחות להוסיף לאירוע תוכן נוסף, משמעותי לילד או לילדה החוגגים, למשפחתם ולמורשתם. ערך זה מכפיל את עצמו פי עשרות מונים כאשר האירוע מתקיים בישראל, ואין דרך טובה מחגיגת בר או בת מצווה כמו טיול בארץ ישראל, בנופיה ובאתריה.

הסמליות בחגיגת בר/בת מצווה בטיול בישראל

המסע הוא דרך סמלית לציון המעבר מילדות לבגרות, ומסע בנופי ארץ ישראל מהדק את הקשר עם המולדת ועם המורשת. מסע בנוי על התקדמות מנקודה לנקודה כאשר בסופו שונה הנוסע ממי שהיה לפני שיצא לדרך – מנוסה יותר, יודע יותר, בוגר יותר. עבור המתבגר היהודי או הישראלי היכרות עם שבילי הארץ, עם המקומות עליהם למד וקרא עוד בסיפורי התנ”ך, מאפשרת לקשור בין ההיסטוריה של העם והארץ לכאן ולעכשיו, וכן לעתידם של בני המצווה, בכל מקום שבו יבחרו למקם את חייהם.

המלצות לטיולים ולאזורי טיול

מסע בר/בת מצווה בישראל יכול להיות טעון באוריינטציה היסטורית, אתגרית, תרבותית, חברתית או משפחתית, הכל לפי תחומי העניין של חתן או כלת החגיגה. מסע כזה יכול להיבנות סביב רעיון מרכזי, ולשלב עוד תחומי עניין ואטרקציות שארץ ישראל משופעת בהן.

אם מדובר בקשר להיסטוריה של עם ישראל ולאירועים מרכזיים בעבר, ביקור במצדה, בירושלים או בלטרון יכולים להוות את גולת הכותרת של הטיול. אם השאיפה היא למסע אתגרי מבחינה גופנית, ניתן לשלב בטיול בנופי הארץ גם טיולים רגליים מאתגרים, סנפלינג וצלילה. אם ההעדפה היא לאתגרים אינטלקטואליים, המסע כולו יכול להיבנות על כתבי חידה מאתגרים. עבור המתבגר התחרותי, ניתן לערוך את הטיול בפורמט “חפש את המטמון”, “הישרדות”, או תחרות בין שתי קבוצות על הגעה ראשונה ליעדים. מסע תרבותי יכול לשלב ביקור באתרים דוגמת יד ושם, מוזיאונים ברחבי הארץ, אתרי בילוי ומשחקים קבוצתיים. עבור משפחות המתעניינות בקולינריה ניתן לבנות מסע הכולל בישולים באתרים שונים בארץ עם מוצרי יסוד ים-תיכוניים, וכמובן ביקור במגוון מסעדות ישראליות. מסע חברתי יכול לשלב היכרות עם יישובי פריפריה ועם המגוון האנושי הרחב שקיים בישראל – שכונות חרדיות, יישובים ערביים, כפרי הדרוזים ועוד. לבסוף, מסע עם דגש משפחתי יכול להיות מעין מסע שורשים בשבילי הארץ בעקבות קרובי משפחה וקורותיהם וכן לכלול ביקור בבית התפוצות.

גם אם בן או בת המצווה מכירים היטב את ישראל, העושר והגיוון הגיאוגרפיים, ההיסטוריים והתרבותיים במדינה יאפשרו לכם לבנות טיול מצווה מרגש, מסעיר ומפתיע.

טיפים לטיול

 

  •   שלבו כמה תחומי עניין, אבל זכרו לשים את הילד או הילדה החוגגים במרכז הבחירות שאתם עושים.
  •   שקלו לשלב את העלייה לתורה במהלך הטיול, ובנו את המסלול באופן שהטקס יהווה את שיא המסע.
  •   הזמינו מקומות מראש ושריינו ביקורים במקומות תיירותיים מבוקשים.
  •   הכינו היטב את משתתפי הטיול לגבי הציוד הנדרש, תנאי מזג האוויר ורמת הקושי של הטיול.
  •  דאגו לתכנית אמנותית אבל גם השאירו מרווחים עבור המטיילים למלא את הזמן בתכנים משל עצמם.
  •   דאגו לתחבורה צמודה וזמינה. 

רכב שכור – הדרך הנוחה לטייל

כדי לאפשר לכם ולילדיכם החוגגים בר או בת מצווה הנאה שלמה מהטיול החגיגי שכולו עבורם, כדאי לצמצם ככל האפשר את הצורך להתמודד עם מנהלות ועם תיאומים מכבידים במהלך הטיול. אחת מהדרכים היעילות לעשות זאת היא לצאת לטייל ברכבים שכורים, העומדים לרשותכם באופן מלא ואינם תלויים בנהג וברכב חיצוני שיתלוו אליכם ועלולים לחייב אתכם לבצע פשרות שאולי אינן מתאימות לכם.

טיול ברכב שכור מאפשר לבחור את סוג ואת גודל הרכב המתאים לכם בדיוק, רכב שיהיה זמין בכל רגע ויאפשר גמישות בתכנון ובביצוע הטיול. אמנם יהיה צורך לעצור לתדלוק אחת לכמה זמן אבל זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת למנוחה או לפעילות יזומה שתשולב בתכנית הטיול. באתרים רבים בארץ ישנה חניה בחינם הצמודה לאתר, וגם אם תבקרו בערים הגדולות ניתן למצוא בקלות חניונים שיקלטו אתכם ויאפשרו לכם להגיע ולצאת מהעיר ביעילות.

למידע בנושא השכרת רכב בישראל

 

7D4_קניית-רכב-מליסינג

 

 

 

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *