Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

חדשות ואקטואליה

[adrotate banner="19"]

תודעה אישית: המהפכה החדשה / מאת אלון אולמן

 

בכל שנה וחצי מוכפלת כמות הידע הכתוב בכל העולם * מי שלא מתאים את עצמו לשינויים וחושב שיש לו סיכוי להצליח טועה ומשלה את עצמו * תהליכים ומחשבות בעקבות הניצחון של טראמפ ומה זה אומר לגבי כל אחד מאיתנו מאת אלון אולמן

חילופי שלטון, מהפכות תמיד היו ותמיד יהיו. הן מאפשרות את ההתקדמות האנושית. ללא מהפכות, ההתקדמות הייתה לינארית ובקצב אחיד והיום היינו עדין חיים בתנאים שאינם רחוקים ממה שהיה כאן לפני אלפי שנים. מהפכה מאפשרת קפיצה קוונטית. קפיצת דרך משמעותית שפשוט משנה את דפוסי החשיבה והפעולה.

פעם מהפכות היו דבר רחוק וגדול שיכולנו להבין אותו רק דרך התבוננות על ההיסטוריה. מעידן הקרח, דרך תקופת האבן, מהפכה חקלאית ששינתה את העולם כאשר האדם החל לגדל ולייצר אוכל לא רק לעצמו, מהפכה תעשייתית שהובילה המונים להתקבץ בערים והולידה דרך אגב גם את מערך בתי הספר וההשכלה, מהפכת הדפוס שאפשרה להתחיל לשמור ולתעד את הידע בעולם, המהפכה הצרפתית, מהפכת ההשכלה, שיחרור העבד, שיחרור האישה וכדו’. כל אחת מהמהפכות האלו, שינתה לחלוטין את התפיסה הקודמת שהייתה בעולם. לעיתים מהקצה אל הקצה ובזמן יחסית קצר.

אחד הדברים היפים שניתן לראות בהתבוננות לאחור על המהפכות, הוא התקצרות הזמן בין מהפכה למהפכה. הכיוון הוא תאוצה – הדברים קורים מהר יותר. משתנים מהר יותר וההשפעה שלהם רבה יותר מפעם לפעם. אנחנו חיים היום וזוכים לחוות את אחת המהפכות המשמעותיות ביותר שחווה האדם – מהפכת המידע, אשר הסמן הבולט בתוכה היא כמובן רשת האינטרנט. המידע היום זמן לכולם, נמצא בכל מקום ויש הצפה של מידע וגירויים כתוצאה מכך. הידע הפך זמין לכולם. ד”ר גוגל הוא היום המקור ל-90% מחיפושי המידע באינטרנט. היום, ילד בכיתה ג’ שיושב בשיעור טבע, והמורה אומרת שהשיעור הנלמד הוא על פרפרים, יכול להוציא את הסמארטפון שלו, ותוך פחות מ-10 דקות יהיה בפניו יותר ידע על פרפרים מאשר יש למורה שלו.

קשה להאמין אבל ע”פ מחקרים שנעשו, נמצא שכמות הגירויים (ויזואליים, שמיעתיים וכד’) שחווה כיום ילד בן 8 ביום אחד, שווה לכמות הגירויים השנתית שחווה ילד בן 8 לפני 40 שנה. מדענים אוהבים לצטט בהקשר הזה את חוק מור (פורסם ב-1965 ע”י גורדון מור), שההקשר המעשי שלו הוא העובדה שכמות המידע האלקטרוני שאפשר לשים על יחידת שטח מוכפלת מידי 18 חודשים. זוהי מצד אחד מהפכת המזעור האלקטרוני שכולנו רואים ומכירים, ומצד שני מייצג גם את ההכפלה של כמות הידע הכתוב בעולם מדי כשנה וחצי. אני מאמין שהמוח האנושי לא מסוגל לקלוט את הנתון האחרון שכתבתי – בכל שנה וחצי מוכפלת כמות הידע הכתוב בכל העולם! דמיינו את כל הספריות שיש בעולם, כל האתרים, כל הבלוגים, פייסבוק, אי-מילים ועוד שיש היום. בעוד שנה וחצי זה יהיה כפול. לא להאמין.

מהפכות קורות מפני שהן נדרשות. זוהי אבולוציה חשובה בהתפתחות שלנו. אז הידע והמידע קיים וזמין לכולם, והאלקטרוניקה והטכנולוגיה תמשיך להתקדם בצעדי ענק, והעולם נע לכיוונים חדשים במהירות ובעוצמה. ומה קורה עם האנשים? מה עובר על בני האדם בתוך כל הסערה הגדולה הזו? אפשר לומר שאנשים חווים הצפה, אנשים חווים בלבול, יש היום הרבה יותר אפשרויות בחירה בכל דבר ומהירות ועוצמה אבל רוב האנשים לא עשו קפיצה בתודעה שתאפשר להם להשתמש בתנונה ובצורה שתקדם אותם באמצעים שעומדים לרשותינו. כתוצאה מכך אנחנו רואים הרבה אנשים שחווים חוסר שליטה בחיים שלהם והתוצאות בכל עבר: השמנה, דיכאון, התקפי לב, שבץ מוחי, סוכרת, בהיקפים שלא ידענו.

רמת שביעותה רצון של האנשים מחייהם אינה נמצאת בעליה כפי שהיה צפוי אולי להיות כתוצאה משיפור בכל התנאים. מבקשים עזרה ועצה. המצב הזה מביא אלינו בימים אלו את המהפכה החדשה שאני ואני מאמין שגם רבים מכם, הם כבר חלק משמעותי ממנה – מהפכת התודעה האישית. האדם תמיד חיפש אושר ותמיד ירצה ביטחון, גיוון, משמעות, קשר ואהבה, לצמוח ולתת. אלו הם ששת הצרכים הבסיסיים לאושר.

ההבדל הגדול הוא שדרכי המימוש השתנו. הטכנולוגיה מאפשרת מימוש בדרכים שונות. זה משתנה בקצבים מטורפים. מהפכת התודעה זו השליחות שלי, זו העבודה שלי, בשנים האחרונות אני חלק ממנה. התפקיד שלי היום הוא לעזור לאנשים להגדיר נכון את עצמם ואת היעדים שלהם ולהשיג את המטרות האלו. העולם היום הוא אחר. אי אפשר לבוא לידי ביטוי בעולם החדש אם לא נתאים את עצמנו לשם. כל מי שלא מתאים את עצמו לשינויים שיש היום בעולם וחושב שיש לו סיכוי להצליח בצורה כזו, טועה ומשלה את עצמו. אנשים רבים בעולם חושבים היום באותה הצורה שההורים שלהם חשבו ורוצים לקבל תוצאות דומות בעולם שלנו. זה פשוט לא יקרה. יש המון אנשים סביבנו. למשל בעלי עסקים שמתרחקים מהפייסבוק או האינטרנט. איך הם רוצים להצליח לשווק את עצמם? מדלת לדלת?

הרחבת התודעה תיתן לאנשים כלים והבנה להתמודד עם השינויים וההתקדמות המהירה בצורה נכונה עבורם. אנשים שיצטרפו למהפכה הזו יוכלו לקבל שליטה מיידית על החיים שלהם. עידן התודעה שמגיע, מציע לכל מי שמרגיש שהוא יכול יותר, שהוא רוצה יותר, ושמאמין שהחיים האלו הם לא רק סט של מטלות אינסופיות, לקבל כלים, סביבה, וידע ליצירת חיים אחרים.

אני רואה את זה קורה יום יום בסדנאות שאני מעביר ובמסגרות שאני נמצא בהן. הצלחה בחיים זה לא פוקס. מעולם שלא היו אפשרויות כה רבות בעולם כפי שיש היום; המהפכה הבאה – מהפכת התודעה תאפשר לכולנו להשתמש בתבונה ובאושר באפשרויות הללו. תחיו בעוצמה.

שלכם, אלון אולמן.

אלון אולמן הוא מרצה מבוקש שהוביל בשנים האחרונות אלפי אנשים וארגונים להשגת המטרות ולהצלחה בעוצמה ובמהירות שלא הכירו. אולמן ירצה בלוס אנג׳לס בבית פרטי בוואלי וילג’ ב-29 במרץ.

פרטים וכרטיסים במערכת שבוע ישראלי, טל’: 323-852-1202

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *