Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

כתבות נבחרות

[adrotate banner="19"]

שיחת מוטיביציה בלוס אנג׳לס: ״הפרוייקט הכי גדול שלכם בחיים הוא אתם״

הרצאתו של המנטור הישראלי הפופולרי אלון אולמן סחפה 300 משתתפים למרכז הקהילתי שפר, ביניהם גדול כדורסלני ישראל מיקי ברקוביץ’ * עוד ארוע מוצלח במסגרת סדרת ההרצאות הקהילתית בחסות “שבוע ישראלי”  מאת: אלעד מסורי * צילומים: מיכל מבצרי

אולמן בפעולה, במרכז שפר בוודלנד הילס

ערב מוטבציה מרתק נערך במחוזותינו כאשר ״איש הברזל״ אלון אולמן התייצב להרצות בפני קהל מגוון שהגיע לראות מקרוב ולהאזין לסיפור המיוחד של מי שנחשב לאחד המנטורים הגדולים בישראל בשנים האחרונות. כ-300 איש, ביניהם ראשי ה-IAC ומיקי ברקוביץ אחד (שזכה למחיאות כפיים במהלך הערב ) מילאו את אולם הארועים במרכז הקהילתי שפר של ה- IAC, באירוע שהיה סולד אאוט והופק במקצועיות מרשימה על ידי צוות ״שבוע ישראלי״ ומפיקת הארועים טל אוריון.

אולמן, בהופעתו הראשונה בארצות הברית, עלה לבמה לבוש בחליפה שחורה וזכה לאהדת הקהל כבר מהדקות הראשונות: ״אני רוצה שתיקחו חמש שניות כבר עכשיו ותמחאו כפיים לעצמכם על מה שאתם עושים בחיים ועל זה שהגעתם לכאן״, אמר בדברי הפתיחה, ״בן אדם מוחא כפיים כמו שהוא חי; עכשיו נעשה ניסוי קטן: אני רוצה שתמחאו כפיים עוד פעם כשאתם מבינים שאיך שתמחאו כפיים ככה החיים שלכם יראו… “לאחר ה -GO מאולמן נשמעו באולם מחיאות כפיים מחרישות אוזניים.

מימין: נתי סיידוף, מירי שפר, אלון אולמן, תמיר כהן ושרונה קופר

אולמן הציג תחילה את חייו האישיים: ״קוראים לי אלון אולמן, אני בן 52, נשוי באושר לאותה אישה 26 שנים, יש לי שלושה ילדים: הבן הבכור בן 24 קצין בחיל הים, יש לי בת בת 18 שהתגייס עכשיו ובעזרת השם תהיה בחיל הים ויש לי בן בכיתה יב שיעשה מה שהוא רוצה״. אולמן סיפר על חברת “הקוד המנצח” שלו שעזרה לעשרות אלפי אנשים בישראל ולמעלה מ 250 אירוגונים גדולים להצליח ולממש את עצמם.

הוא הציג בפני הקהל את ארבעת הנחות היסוד שלו:

1. ההצלחה זה לא פוקס

2. אנשים רגילים מייצרים תוצאות לא רגילות – כל הוצאות הכי מדהימות מיוצרים על ידי אנשים וכמעט כולם לא נולדו שם.

3. אנחנו כותבים את הסרט שלנו – כן, אל מול נסיבות במודע או לא במודע אבל אנחנו עדיין עושים את זה.

4. אפשר ללמוד איך לקחת פיקוד ושליטה על החיים שלנו. ״מה ההבדל בין משהו שאתה משיג לבין חוויות שאתה מרגיש? אם כל החיים רציתם ג׳יפ שחור זה היה החלום שלכם, ובסוף השגתם אותו ואז זהו זה, נגמר, אתם לא תתרגשו יותר מהעובדה שיש לכם את הג׳יפ. אבל עם חוויות של דברים שעשיתם אתם תמיד תשארו עם זכרונות שירגשו אתכם כל החיים״.

פורץ גבולות עם מיקי ברקוביץ החתיך

הסיפור המכונן ששינה את חייו קרה כשכמעט מצא את מותו. בטיול, בחזרה מטורקיה הריאה שלו קרסה במהלך הטיסה והוא סבל מכשל נשימתי. אולמן העביר את הסיפור בצורה תאטרלית ולמרות שלא הקרין סרטים או אמצעים ויזואלים מתקדמים הוא ריתק את הקהל בעזרת שימוש באומנות הסיפור: ״דמיינו מטוס .. אתם 33 אלף רגל מעל האדמה …״ אני בא לנשום ולפתע כמו וואקום אין לי אוויר, אני רואה את הדיילת אני מבין שעד שאני אסביר לה מה קורה אני לא שם , זהו זה- אני אמות״…

הדיילת הלבישה עליו את מסכת החמצן והצליחה להחזיק אותו בחיים עד שנחת בארץ ומשם לבית החולים רמב״ם בחיפה לאבחון, שם התגלתה הריאה שקרסה – מצב נדיר שקורה לאחד מ- 33 אלף גברים בעולם. מכאן, אולמן סיפר על שני ניתוחים כואבים שעבר במהלכם כרתו לו הרפואים שליש ריאה. הוא שיתף את הקהל באורך בחייו לאחר הניתוח ותהליך שיקום ארוך ומתסכל בו לא הצליח למצוא עצמו, מנער הזהב וקצין מעורך בחיל הים הוא הפך להיות בעל פרופיל 24 שלא שלא איפשר לו אפילו להמשיך להפליג בים.

מימין: מו״ל ״שבוע ישראלי״ שרונה קופר, אלון אולמן, טל אוריון ודסטין ביטון

הקהל התוודע למסע האישי שלו בו גילה את האומץ שלו בחזרה: בגיל 42 נרשם לתחרות איירון-מן באריזונה שנחשבת לאחת מתחרויות הספורט הקשות בעולם. אחרי כשמונה חודשים של אימונים הוא הצליח לשחות 3.8 קילומטר, לרכוב על אופניים 180 קילומטר (כמו המרחק מחיפה לבאר שבע) ואז לרוץ מרתון (42 קילומטר) והכל במשך 12 שעות בלבד.

אולמן: ״אם תשאלו אחד מתוך עשר אנשים בעולם המערבי מה הם רוצים בחיים, רוב הסיכויים שהם לא ידעו מה לענות לכם, אבל הם יידעו לומר לכם מה הם לא רוצים בחיים”. ”כשחציתי את קו הסיום בתחרות הבנתי שאת האושר הזה משיגים כשמגשימים מטרות שיא. כשאתה עושה משהו שמרגש ומפחיד אותך, אתה מרגיש שצמחת”.

הצצה להוליווד. אולמן ואלון אבוטבול

אולמן תיבל את סיפור חייו במגוון מוטיבים משעשעים עם חוש הומר חינני, מנטרות רוחניות ושיחת מוטיבציה ערה ובמשך יותר משעתיים ריתק, הצחיק וריגש את הקהל. בסיום הוא חלק את הגישות שלו להצלחה בחיים ולהגשמה עצמית וסחף את הקהל באמביציה המתפרצת שלו לקום מחר בבוקר ולחיות את החיים שלהם, ״הפרוייקט הכי גדול שלכם בחיים הוא אתם!״

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *