Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

כתבות נבחרות

[adrotate banner="19"]

רק בשמחות: “החתונה הכי יפה ושמחה בעולם”

מעצב לשמחה: איך בוס מתחשב ואנשים טובים באמצע הדרך הצילו לטליה ויוני וקנין את היום החשוב בחייהם * אגדה שהייתה באמת / מאת מיכל אביטל * צילומים יובל בן שמעון

כמו זוגות צעירים רבים שמגיעים מישראל, גם טליה ויוני וקנין הכירו באל-איי והתאהבו. טליה אסרף (28) ירושלמית במקור כבר עשור בארה״ב.4 שנים בניו יורק ו6- שנים בעיר המלאכים. יוני וקנין (30) במקור מאשדוד, מתגורר בסאן חוזה ועובד בקונסטרקשיין. הם הכירו לפני שנתיים ע״י דרך חברה שחזרה מאז ארצה. החברה היתה בערב של הפרשת חלה ופגשה את הדודה של החתן, שחיפשה ״בחורה טובה ישראלית״ לאחיין שלה והשאר היסטוריה…

הזוג המאוהב חי בשרמן אוקס ואז עברו מפאת עבודה לסאן חוזה. ביום הולדתה של טליה בפברואר האחרון יוני כרע ברך במסעדה איטלקית עם נוף פסטורלי למפרץ, וטליה אמרה “איי דו” ואז החלו ההכנות לחתונה; רק שאלוהים החליט שזו החתונה תהיה בנוכחותו. חודשים של תכנונים, רשימות מוזמנים, אולם, צלם, די ג׳יי, טעימות, תפריט וכל הכאב ראש המוכר, וסוף סוף מגיע הרגע לו ייחלו.

ביום ראשון האחרון, החתן והכלה ביחד עם המשפחות שהגיעו מישראל התארגנו ליום הגדול וההתרגשות היתה בשיאה. הרב ביקש שכולם יגיעו בשעה 7:15 ולא יאוחר גם בגלל ל״ג בעומר וכי אחרי השקיעה התאריך משתנה…

טליה: ״ב 7:30  ראיתי שכל מי שאישר הגעה לא נמצא. בהתחלה הוזמנו 150 אנשים שאותם דיללנו ל120 ומתוכם 15 ביטלו הגעה כך שציפינו ל100 אורחים. נורא התאכזבתי, חיפשתי פרצופים, רציתי רק שמח וכייף. סירבתי להיכנס לחופה ביום שמחתי עצובה, אמרתי לעצמי שהכי חשוב שהמשפחה איתי וקומץ חברים. ״העברנו את החופה ועדיין אין אנשים, ההורים מחזקים ואומרים לי, ‘אל תדאגי האורחים יגיעו’… אני הבנתי שהם כבר לא יגיעו. התיישבתי מיואשת ועצובה אבל לא בכיתי כי רציתי להיות בשמחה ביום שלי, אבל חשתי את המועקה היטב, זה כאב לי״.

״יש לי את הבוס הכי מדהים עלי אדמות, אורן ומעיין חסון שעשו לנו ערב מהסרטים במוצ״ש ערב לפני החתונה, ואירחו את המשפחות שלנו כיד המלך. לכן אמא שלי הרגישה בנוח לגשת אליהם בחתונה וביקשה ממנו שישלח לחברים טקסט שיבואו לשמח אותנו, שלא יביאו מתנה, שלא יביאו כלום רק שיבואו לרקוד ולשמוח איתנו, ומהרגע הזה הכל השתנה…

״רקדנו ופתאום הגיע גל של 20 אנשים שנכנסו בשריקות וישר התחילו לקפוץ ולרקוד ולא הבנו מה קורה?! ואז מגיע עוד גל של 10 אנשים וכל מי שנכנס, נכנס בצהלה ושריקות ואז עוד 10 אנשים ואז זה לא הפסיק ומפה לשם האולם מתמלא באנשים והלב מתרומם לגבהים שלא ידענו קודם״… מצד אחד אנחנו לא מכירים את כל האנשים האלה, מצד שני זה הרגיש כל כך טבעי״.

״החתונה הסתיימה ב-1 לפנות בוקר ועוד עשו לנו 7 ברכות, אנשים שאנחנו לא מכירים עוד מתפללים בשבילנו זה מדהים! האבא שלי התרגש כל כך וכל הערב הזיל דמעות. אמא שלי נרגעה ופתאום והרגישה נחת, כאב לה, איזה אמא לא רוצה חתונה הכי שמחה לבת שלה? היא אמרה לי ‘בורא עולם החזיר לך כי את טובת לב’.

את כועסת על כל אילו שהבריזו?

״קיבלתי סמסים ‘מצטערים שלא הגענו’, היו כל מיני תירוצים אבל אני לא נוטרת שום טינה כי קרה לנו נס ויצא שהיתה לנו את החתונה הכי שמחה והכי יפה בעולם, כל כך מיוחד היה הערב הזה. תמיד היה לי חיבור לרבי שמעון בר יוחאי, ורבי מאיר בעל הנס ויצא שבל״ג בעומר הם החזירו לי אהבה.

את חושבת שאלוהים העביר לך שיעור בערב הזה?

״השיעור שלי היה להאמין יותר, לדעת שגם אם משהו קורה, זה לא הסוף ודברים משתנים. למדתי שאין על עם ישראל, הקהילה שנרתמת ככה אין לזה מחיר, אנחנו יהודים וזה משהו שאי אפשר להסביר או לקחת מאיתנו. זה עם ישראל, הצד היפה של העם הזה וכמה טוב שהוא כזה״!

מסר לקהילה?

״אני רוצה למסור תודה ענקית לאנשים שנרתמו בזמן כל כך קצר ובאו לשמח אותנו. עברנו מעצב לשמחה. הקהילה צריכה להישאר מאוחדת תמיד כי התחושה של האיחוד היא מדהימה ואי אפשר לשבור אותנו. זה מעצים אותנו ונותן לנו כח. כמה אהבת חינם היתה שם?! אין לתאר במילים, חוויה שחווים פעם בחיים וכל מי שהיה שם יתגעגע למה שהרגשנו בערב הזה״.

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *