Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

חדשות ואקטואליה

[adrotate banner="19"]

ריצ׳רד גיר בפרמיירה האנג’לוסית של “נורמן” / כתב וצילם: אלעד מסורי

הקרנה מיוחדת ל״נורמן״, סרטו החדש של הבמאי הישראלי יוסף סידר, נערכה בהוליווד באירוע שאורגן על ידי JEWISH FILM FESTIVAL וֹ SONY CLASSIC. רבים מחובבי הסרטים בקהילה הישראלית של עיר המלאכים כולל נציגי הקונסוליה הגיעו לצפיה ראשונה בסרט המדובר. ״נורמן״ בכיכובו של השחקן ההוליודי הגדול ריצ׳רד גיר (אישה יפה, ג׳גולו אמריקאי, ,קצין וג׳נטלמן) והשחקן הישראלי הכי הוליוודי שיש, ליאור אשכנזי,.

הסרט עורר עניין תקשורתי רב לאחר ביקורו של גיר בישראל, שם השמיע ביקורת כלפי בנימין נתניהו כשאמר בין היתר ״אני לא שותה שמפניה ולא מעשן סיגרים״. גיר ידוע כמי שנוהג לבקר את ישראל בהתנהלותה אל מול האוכלוסיה הפלסטינית. מציאות לחוד והוליווד לחוד – גיר הגיע לשטיח האדום לפני ההקרנה וכבש את לבבות הנוכחים נשים וגברים כאחד. למרות גילו המתקדם, 67, הוא עדיין נראה מצויין, שולח חיוכים שרמנטים לעבר המצלמה, מתראיין בסבלנות ומצטלם עם חלק מהאורחים, ביניהם קונסול התרבות בלוס אנג׳לס מאיה קדוש, שגם נשאה דברים טרם ההקרנה: ״אני רוצה לברך את יוסף סידר על ההישג הגדול שלו להביא כשרונות יחודיים ישראלים ואמריקאים יחדיו משתי המדינות על מסך אחד”. קדוש גם דיברה על היחסים בין ישראל לעולם ועל היהודים בישראל ומחוצה לה, ועל המשמעות החזקה בסרטיו של סידר שגורם לנו קודם כל לחשוב.

מאיה קדוש וריצ׳ארד גיר בהוליווד

סידר, ששמח לראות קהל כל גדול הזמין את גיר לבוא ולשאת מילים וחלק איתו את הבמה: ״מוזר איך סוני שמו אותנו ביחד והיום הסתובבנו בברלי הילס וריצארד הציע לקנות לי חולצות (אירוע שמזכיר את הסצנה ״מאישה יפה״ המפורסם של גיר וג׳וליה רוברטס)… “, התבדח הבימאי הישראלי עם הקהל.

גיר שהיה מודע לביקורות סביבו, מיהר לנסות לתקן את הרושם שיצר אחר ביקורו בישראל: ״אני רוצה להגיד אני בדיוק חוזר מישראל וזה היה קשה בשבילי לבקר שם כי היו הרבה גורמים שלא רצו שאסע לישראל. אבל עכשיו שנסעתי אני יכול לומר לכם ואני רוצה להיות מאוד ברור: אני חזרתי מהטיול עם תחושות שונות על מה שקורה שם ואולי יש לי תחושות מסויימת וחילוקי דעות לגבי מה שהממשלה עושה שם, אבל חזרתי אוהב אפילו יותר מתמיד את חבריי היהודים בישראל. אני מקווה שזה יגיע לקהילה פה – יש לי יותר אהבה, הערכה ודאגה לחבריי בישראל וזה לעולם לא יעלם, אלא יהפוך להיות עמוק יותר ויותר, לא משנה מה יהיה הנסיבות״.

אחרי שטיפל בפיל שבחדר, החלה ההקרנה של ״נורמן״ סרט מצויין בו מגלם גיר את המאכער היהודי וסדרת הקשרים שהוא רוקם עם ראש הממשלה אותו משחק ליאור אשכנזי. את השניים מלווה צוות מרשים של שחקנים הוליוודים בינהם מייקל שיין כאחיינו של נורמן, סטיב בושמי רב בית הכנסת בניורק עבורו נורמן מנסה לגייס כספים, ג׳וש צ׳רלס ודן סטיבנס מ״היפה והחיה״. בצד הישראלי תוכלו למצוא את דוב׳לה גליקמן, טלי שרון כרעייתו של ראש הממשלה וגם נטע רסקין ויהודה אלמגור.

נורמן מתרחש בעיקר בניורק, עוסק ברובו בקהילה היהודית והעיתוי בו יצא סמוך לחקירות ראש הממשלה נתניהו הוא הטריגר הגדול להשוואה. היחסים המתוארים בסרט מראים את יחסי הון ושילטון, קשרים וטובות הנאה בעולם הפוליטי הם לא משהו שלא תוכלו למצוא במערכות פוליטיות במדינות אחרות ברחבי העולם. ניתן לברך על שיתוף פעולה באמת מרשים בין שחקנים אמריקאים לישראלים ועל עוד סרט מצויין של הבמאי יוסף סידר.

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *