Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

לוס אנג'לס

[adrotate banner="19"]

קהילה בפעולה: רקפת נחמדת מאוד…

דילמות הזהות, השייכות, חיי המשפחה וחינוך הילדים כמהגרים ישראלים באמריקה זכו להארה מעמיקה מפי אשת העסקים והקואוצ’רית רקפת אהרן, בהרצאה מרתקת שהתקיימה במרכז הקהילתי שפר * בין החיים בקיבוץ לאלה שבאנסינו

השבוע התקיימה במרכז הקהילתי “שפר” הרצאה מרתקת של אשת העסקים והקואוצ’רית הישראלית-אמריקאית רקפת אהרן. למעלה מ-120 חברי הקהילה הגיעו להשתתף בערב שעסק בדילמות והתמודדות עם החיים כישראלים באמריקה. 

הערב נפתח בסרטון קצר על חייה של רקפת, ילידת קיבוץ גינוסר לחופי הכינרת, מילדותה במסגרת השיתופית שעיצבה את מי שהיא כיום, דרך שירותה בתפקיד פיקודי בצבא ועד לימים אלה כאשת עסקים ומאמנת אישית. דרכה של רקפת להצלחה היתה ארוכה, מלאת אתגרים ומלווה בשאלות הזהות והשייכות.

כחלק מההרצאה שיתפה רקפת את הנוכחים בקשיים שליוו אותה ובהחלטות שלקחה על מנת להפוך את חייה לנוחים ונכונים עבורה ועבור בני משפחתה. “דילמות של זהות, שייכות וכדאיות מלוות את רובנו כמהגרים שהיגרו מישראל לארה”ב מתוך בחירה. שאלות הזהות, ההתבוללות והשייכות לגבינו, ובעיקר לגבי ילדינו, הן שאלות שחשוב לדבר עליהן כמשפחה, וכיחידה אחת שרוצה לנווט את הספינה המשפחתית למקום מבטחים. תשאלו את עצמכם ואת בני הזוג שלכם מה נכון עבורכם ועל מה אתם נלחמים. החיים באמריקה הם טובים, אבל יש גם קשיים ועל אלו ניתן להתגבר באמצעות תקשורת נכונה בין בני הזוג והגדרת המטרות בחינוך הילדים”, אמרה רקפת.

ההרצאה תובלה בחוש ההומור המיוחד של רקפת, שבין שלל פועליה ייסדה בשנת 2003 את עמותת “גדולים מהחיים – משפחת לוס אנג’לס”. רקפת סיפרה על תחילת דרכה באמריקה, בה עבדה במקצועות שבחיים לא הייתה אפילו חושב לעבוד בהם בארץ, החל ממסאז’יסטית וכלה במוכרת מכוניות משומשות. כל עבודה מכבדת את בעליה, אמרה, וכאן אנו מרשים לעצמנו לעסוק בכל תחום, דבר המאפשר נסיעות לארץ, הבאת המשפחה לכאן, או הרשמת הילדים לבתי ספר פרטיים.

ההחלטה הכי חשובה, לדבריה, היא לקחת החלטה: לא ״לחיות על המזוודות״; אני כאן כדי להישאר, נכון לעכשיו, ומכך נגזרת התנהלות רצינית עם חשיבה לטווח ארוך. מי שחי בלי החלטה מודעת שהוא כאן לעולם אינו בונה לעצמו בית, חיים ועסק כפי שיכול היה לעשות אלמלא חשב כל הזמן שמחר הוא אולי יעזוב. אנחנו חיים פה עכשיו, ויש כאן חיים מלאים. אפילו אם המשפחה המורחבת בארץ, אתה יכול לבנות לך משפחה משלך כאן, משפחה של חברים קרובים ותומכים.

רקפת עם רן יניב ויאיר גבריאלי מ״גדולים מהחיים״

הקהל היה מרותק במהלך ההרצאה, שעסקה בנושאים כגון השימוש בשפה העברית עם הילדים, הבחירה בין בית ספר פרטי יהודי לבית ספר כללי (עם שלל אפשרויות ההעשרה הישראליות הקיימות בעיר), חופשות קיץ בישראל, בניית הזהות היהודית והישראלית של הילדים דרך דוגמה אישית ואורח חיים, הצורך בדיבור ישיר מפורש בלי להסתמך על כך שהילדים יבינו מעצמם מה חשוב להורים, ועוד רבות.

בסוף הערב שלחה רקפת את המשתתפים עם שיעורי בית, בהם ביקשה מבני זוג לערוך רשימה של רצונות ומטרות להמשך החיים, “סביר מאוד שאלו יהיו מטרות שונות, כפי שאולי תופתעו לגלות, כי כולנו אנשים שונים”.

במהלך שנותיה הרבות בלוס אנג’לס פגשה רקפת רבים מחברי הקהילה, וליוותה אותם הן באופן אישי והן באופן מקצועי. היא הדריכה עשרות ומאות עובדים ולקוחות בייעוץ עסקי ואישי, מסייעת להם במציאת דרכם ובשיפור אופן התנהלותם וחשיבתם.

עם אורלי טל ובן זהבי

כחלק מפיתוח חיי הקהילה הישראלית-אמריקאית והפיכתו של מרכז שפר לליבו הפועם של הקהילה, מביא ארגון ה-IAC מרצים מכל תחומי החיים, מהקהילה ומישראל. בהמשך החודש יתקיימו במרכז הרצאות של המנחה הטלוויזיוני, השחקן והבמאי אסי עזר; ושל הסופר-נני הישראלית מיכל דליות.

לפרטים נוספים:  Shephercenter@israeliamerican.org

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *