Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

לוס אנג'לס

[adrotate banner="19"]

פסטיבל יום העצמאות ב-21 באפריל: מקשיבים ל’משינה’, ממריאים לירח

עצמאות 65 תיחגג בלוס אנג’לס בראנצ’ו פארק לצלילי להקת משינה ועם מצגת של החללית הישראלית הראשונה שעומדת להישלח לירח * 20 אלף בני אדם צפויים להגיע – מומלץ מאוד לרכוש כרטיסים מוזלים און ליין מבעוד מועד  *

צילומים: רני סיקולסקי וולדימיר שינברג

IMG_1375-001

פעמיים כי טוב: פסטיבל Celebrate Israel לציון יום העצמאות ה- 65 לישראל יוצא לדרך. בשנה שעברה חגגנו עצמאות יחד עם 15,000 מבני הקהילה בראנצ’ו פארק בעיר, באירוע ראשון מסוגו, בגודלו וברמת ההפקה. למי שנכח בפסטיבל היה הכבוד להשתתף באירוע היהודי הגדול ביותר בצפון אמריקה. לוס אנג’לס מובילה בראש. השנה חוזר הפסטיבל ובגדול, כפי שרק אירגון כמו ה-Israeli American Council  (IAC), (שעד לאחרונה נקרא ILC) יכול להבטיח – ולספק. ה- IAC מבטיח לנו השנה הפתעות חדשות.

השנה תככב בפסטיבל להקת משינה, שתגיע מישראל ותופיע לצד שורה ארוכה של זמרים, אמנים, אטרקציות לילדים, תערוכות אמנות וטכנולוגיה, ריקודים ואפילו דגם של החללית הישראלית שעומדת להיות משוגרת לירח. כן – ישראל עומדת להיות המדינה השלישית בהיסטוריה השולחת חללית לירח (אחרי ארה”ב וברית המועצות) ולקהילת הישראלים בלוס אנג’לס תהיה הזדמנות לפגוש פנים מול פנים את מעצבי החללית ואת העומדים מאחורי הפרויקט.

מימין:" עדי דרורי, נתי ודבי סיידוף ושגיא בלשה

מימין:” עדי דרורי, נתי ודבי סיידוף ושגיא בלשה

איש העסקים והפילנטרופ הישראלי-אמריקאי נתי סיידוף הוא יושב הראש והתורם הראשי של הפסטיבל. נתי, חבר בבורד ה- IAC, הוא זה שהגה את רעיון הפסטיבל במתכונתו הנוכחית החדשה בראנצ’ו פארק שבמערב העיר. המטרה: יצירת והפקת אירוע שכולו אהבה לישראל, שבמסגרתו תחגוג בצוותא כל הקהילה היהודית על גווניה וזרמיה השונים.

חייו של נתי סיידוף מסמלים יותר מכל את הקשר הישראלי-אמריקאי, ואת הגשר של שיתוף הפעולה בין הקהילות. סיידוף נשוי לדבי, בת למשפחה יהודית-אמריקאית. המניע שלו ושל רעייתו ליזום את הפסטיבל בשנה שעברה, הוא מספר, הגיע מהרצון שלו לשחזר את הצלחת האירוע הזכור למי שהיה כאן בשנות ה-80. נתי: “פסטיבל יום העצמאות של שנת 1987 נפתח בצעדה גדולה שהחלה בפארק בסימן LET MY PEOPEL GO. זו הייתה צעדה ועצרת למען שיחרור יהדות ברית המועצות, שהייתה כלואה אז מאחורי מסך הברזל”. הפסטיבל כולו היה בתחושת חיבור לעם ישראל, “אירוע עם נשמה”, כדבריו.

בועדת הפסטיבל חברי בורד נוספים של ה-IAC, ביניהם יו”ר הארגון שון אבן חיים, יוסי רבינוביץ ומירי שפר; לצד פעילים קהילתיים דוגמת חיים לינדר, איציק גלזר ונני שקד. גם השנה, מנהלת הפסטיבל היא עדי דרורי, שהפיקה לאחרונה גם את אירוע הגאלה של ה- IAC במלון בוורלי הילטון. עדי בילתה את חייה בין ישראל לארה”ב, בין אווירת המושב בו גדלה בארץ לעיר לוס אנג’לס אליה עברה בנעוריה עם הוריה. אבא שלה, איציק גלזר, אף שימש בעבר כיו”ר פסטיבל יום העצמאות שנערך בוודלי פארק בוואלי לפני עשור שנים. עבור עדי, ניהול הפסטיבל הוא לא רק מימוש קריירה אלא גם חלום ישן וסגירת מעגל.

????? ??? ??????? ??????

להקת משינה

מנכ”ל ה-IAC, שגיא בלשה, מסביר כי “מטרת הארגון שלנו היא הקמת קהילה ישראלית אמריקאית חזקה שתוכל לאחד את כולנו סביב מספר מטרות שחשובות לרובנו: חיבור למדינת ישראל, לתרבות העברית וליהדות. ה- IAC גם שם לו גם למטרה להוות גשר לקהילה היהודית האמריקאית. פסטיבל יום העצמאות יכול לשמש כר נוח ומזמין לשמש מקום מפגש לכל בני הקהילות היהודיות בעיר שיבואו לחגוג ביחד”.

“מדובר באתגר לא פשוט שה- IAC לקח על עצמו” אומר בלשה, המעריך את מספר חברי הקהילה הישראלית בלוס אנג’לס בכ-250 אלף נפשות. “זו הקהילה הישראלית הגדולה ביותר מחוץ לישראל וטבעי שאירוע בסדר גודל כזה יתקיים דווקא בקהילה זו”.

Celebrate Israel Festival 2

מיצג אמנותי מהפסטיבל בשנה שעברה

פסטיבל Celebrate Israel יתקיים ביום ראשון, 21 באפריל ב-Cheviot Hills Recreation Center הנקרא גם ראנצ’ו פארק. הפסטיבל יהיה מהגדולים ביותר שידעה צפון אמריקה; וכנראה גם השנה, מדובר באירוע היהודי הגדול ביותר בארה”ב. צוות הפסטיבל והמארגנים מצפים לבואם של  20,000 משתתפים, ואף יותר.

בוקר הפסטיבל צפוי להיפתח בצעידת תמיכה בישראל שתתקיים לאורך רחוב פיקו. הרעיון הוא לאגד את כל האירגונים לצעידה משותפת, הפגנת כוח ועוצמה ולהראות שאנחנו מאוחדים ותומכים במדינת ישראל. התהלוכה מאורגנת בשיתוף עם ארגון StandWithUs. התחלה בשעה 9:00 בבוקר ב- 2551 Motor Ave.

“חשוב לנו הערך המוסף של מה שהילדים, שהם דור ההמשך והעתיד, יכולים לקחת איתם מהחוויה והידע שיקבלו באירוע”, אומרת עדי דרורי.

“אנחנו רוצים שהפסטיבל יהיה יותר מסתם בזאר של דוכנים והופעה מרכזית. אנחנו מנסים לייצר כאן משהו איכותי, עשיר ומגוון יותר”, אומר שגיא בלשה.

עדי  מוסרת כי הפסטיבל יכלול מתחמים רבים, במות ואטרקציות שונות:

• במה מרכזית ובה הופעות של משינה ועוד אמנים נוספים

• מתחם ילדים ובו במת ילדים עם הופעות ללא הפסקה

• מתחם אמנות ושעשועים ילדים

• מדרחוב “נחלת בנימין” ובו תערוכות של אמנים ישראלים שיגיעו במיוחד לאירוע.

• מתחם ההיסטוריה של ישראל שבו יוקרנו על מסכים פרקים נבחרים מההסטוריה של מדינת ישראל

• מיצג של החללית הראשונה שתשלח ישראל לירח

• “קפה תל-אביב” שבו ניתן יהיה ליהנות מקפה טוב ומוסיקה

• מתחם איסוף ‘עצי משפחה’ בו ניתן יהיה לשבץ את עץ השורשים למערכת הממוחשבת של מוזיאון בית התפוצות בתל-אביב.

• מתחם ריקודים

• מתחמי ספורט אתגרי

• מתחם מזון

בטקס המרכזי יהיו נוכחים חברי קונגרס ואנשי מפתח בפוליטיקה האמריקאית שיכבדו את האירוע בנוכחותם.

Leaving the Atmosphere

דגם החללית הישראלית הראשונה שתטוס לירח

גם השנה אין צורך לעמוד בתור ולקנות כרטיסים בקופת הפסטיבל. מי שיקנה כרטיסים באתר האינטרנט של הפסטיבל, גם יהנה מהנחה של 20-25% במחיר הכרטיסים; וגם יימנע מעמידה בתורים הארוכים בקופות הכרטיסים שיוצבו בכניסה למתחם הפסטיבל. בנוסף, מוצעים באתר האינטרנט כרטיסים משפחתיים בהנחה נוספת.

אתר האינטרנט הוא www.celebrateisraelfestival.com. מומלץ להקדים וחג פסח כשר ושמח!

 

 

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *