Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

כתבות נבחרות

[adrotate banner="19"]

ערב הגאלה ה-9 של ה-IAC: כל עוד בלבב, פנימה…

 יותר מ-2 מיליון דולר נתרמו בערב הגאלה ה-נוצץ של ארגון הקהילה הישראלי-אמריקאית ה-IAC, שהוקדש לתורמי ותומכי הארגון ולהמשך פיתוח הפעילויות בקרב הקהילה הישראלית בלוס אנג’לס * המראות והקולות  / מאת: אלעד מסורי * צילומים: לינדה קסיאן ואברהם יוסף פאל

עזרת נשים: פעילות הנהגת הארגון מפגינות תמיכה

מיטב חברי הקהילה הישראלית והיהודית בלוס אנג׳לס, נבחרי ציבור ואנשי עסקים הגיעו ביום ראשון האחרון לערב הגאלה השנתי של ה- IAC שנערך במלון בוורלי הילטון בבוורלי הילס. בערב, שהוקדש כולו לתורמי הארגון, השתתפו יותר מ-1000 איש ואישה מרחבי קליפורניה ובמהלכו נאספו תרומות בלמעלה מ-2 מיליון דולר, שעתידים לשמש באופן ישיר לתיפעולו של המרכז הקהילתי של הארגון בלוס אנג׳לס.

האירוע, אותו הפיקה עדי דרורי, נפתח בהופעה של קריס מאן, משתתף ‘דה ווייס’ האמריקאי יחד מקהלת הילדים של לוס אנג׳לס, ומיד לאחריו שירה נפלאה של ההמנון האמריקאי מפי נטלי קרוך הצעירה. הערב הופק בצורה מרשימה ומקצועית, והיה מאורגן ומסודר למופת. על תפקיד ה-MC היה אמון השנה המנטליסט ליאור סושרד, שעשה עבודה מצויינת והלהיב את הקהל עם האנרגיות הבלתי נדלות שלו.

ליאור שוסרד בפעולה. אנרגטי, שנון ומנטליסט מהשורה הראשונה

בשיא הערב הציג סושרד קסם מיוחד בו הצליח לגלות את מספר חשבון הבנק של אחד האורחים הסקפטיים באולם ועורר התלהבות אדירה כאשר יצר את המילה ישראל באנגלית בין הספרות. סושרד גם דאג לדרבן את הקהל לתרום והיה הרוח החיה של הערב – בהחלט בחירה מוצלחת של הארגון.

רשימת הנואמים המכובדת כללה בין היתר את הקונסול הכללי סם גרונדוורג, וראש העיר אריק גרסטי שאמר: ״אני גאה לעמוד כאן הערב כראש העיר של לוס אנג׳לס ולחלוק כבוד לאיש היוצא דופן (דיוויד וינר) ולארגון החשוב הזה, ביטוי לקשר החזק והבלתי ניתן לערעור בין מדינת ישראל לארצות הברית ולעיר לוס אנג׳לס״.

 

במהלך הערב הוענק אות הוקרה מיוחד לאיש העסקים וניצול השואה דיוויד וינר. וסרטון מרגש שנוצר על ידי קבוצת ״איתנים״ הוקרן לכבודו על מסכי-ענק. פסלון ההוקרה הוענק לווינר על ידי נכדיו שאמרו: ״סבא, עבורנו אתה הוא החלום האמריקאי, אנחנו לא מכירים מישהו חזק ואמיץ ממך״. ״תודה, אני שמח להיות כאן ותודה על התמיכה שלכם״, השיב וינר הנרגש.

דיוויד וינר ונכדיו

על ההפקה המוזיקלית הופקדה שרון פרבר, שגם ליוותה את חלק מהשירים על הפסנתר. בלטה הופעתם של חברי ״הפרוייקט של רביבו״ בביצוע מרגש ל’ירושלים של זהב’. על מסכי הווידאו לאורכו ולרוחבו של האולם הוקרנו כל העת חסויות ומכתבי תודה מהתרומים הרבים שעבורם כאמור הוקדש הערב הזה, ובין המנה העקרית לקינוח נתרמו סכומים נאים של דולרים, בהם בלטה תרומתו של איש הנדל״ן נתי סיידוף, עם יותר מחצי מיליון דולר.

ארז גולדמן, מנכ״ל הארגון בלוס אנג׳לס שעמד בראש הצוות שעמל ודאג להצלחת האירוע אמר: ״אני מברך על ערב זה בייחוד על הנוכחות המדהימה של בני הדור הצעיר; בכך אנחנו מגשימים את יעדינו״

הדובר המרכזי היה השדרן והסופר הפופולרי דניס פרגר, שבנאום חוצב להבות קרא לקהילה הישראלית להתעורר ולהילחם באנטישמיות הגואה בעולם המערבי; ״האולם כאן היה צריך להיות מלא פי עשרה״, אמר פרגר. ״בואו נתייחס לפיל שבחדר: אני יודע שיושבים פה אנשים שאוהבים את בנימין נתניהו וחלק מהם יוצאים נגדו. אני לא חושב זה עניינו של אף יהודי אמריקאי מי הוא ראש הממשלה של ישראל. אני חי בחירות, בחופש ובנוחות של ארצות הברית; מי לעזאזל אני שאומר לישראלי למי להצביע?! זה ממש לא רלוונטי. אתם רוצים להתלונן על ראש הממשלה? לכו תעשו עליה״.

פרגר הזכיר בדבריו את ההרצאה שנתן באוניברסיטת אוקספורד שהפכה לוויראלית וזכתה לתגובות

דניס פרגר מרביץ ציונות

רבות במדיה החברתית, שם הסביר לסטודנטים על צדקתה של ישראל ועל הצורה המעוותת בה מסקרת התקשורת העולמית את הסיכסוך הישראלי-פלסטיני במזרח התיכון.

חברי דירקטוריון הארגון בלוס אנג׳לס, צילום קבוצתי

ה- IAC ממצב את עצמו בשנים האחרונות כארגון מוביל בקהילה הישראלית בארצות הברית, והאירוע השבוע היה תצוגת תכלית מרשימה של הערכים עליהם בנויה הקהילה הישראלית באל-איי והצהרת כוונות של הארגון להמשיך, לגדול ולהשתפר.

ד״ר מרים ושלדון אדלסון. הפילנתרופים תרמו עד כה 50 מיליון דולר לארגון

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *