Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

כתבות נבחרות

[adrotate banner="19"]

ילדים זה שמחה: הפרויקט מחמם הלב של של מיכל סיאס / מאת אלעד מסורי

מייסדת עמותת “בשמחה” מגייסת בשלוש השנים האחרונות תרומות למשפחות וילדים שידם אינם משגת * ומארגנת ב-23 בפברואר מסיבת התרמה ענקית שכל ישראלי עם לב בלוס אנג’לס חייב להשתתף בה  / מאת אלעד מסורי

 

מיכל סיאס, במקור מחיפה, הגיעה ללוס אנג׳לס ב-1986, ומלבד היותה נשואה ועסוקה בחברת הקונסטרשיין המצליחה שהקימה עם בעלה, היא גם אמא לשלושה ילדים ונראה שהגנים הישראלים שלה מלאים בכמות נכבדה של חמלה, נתינה וטוב לב אין סופיים. מיכל מעידה על עצמה שגדלה בבית שהתרכז בחינוך על ערכים של העזרה לאחר.

ב-2013 הקימה ארגון ללא מטרת רווח שנקרא בשמחה (על שם אמא שנפטרה באותה השנה). המטרה של העמותה: לתת לאלו שאין להם. מיכל מספרת כיצד הכל התחיל: ״בזמן השבעה של אמא שלי, הכרתי משפחה שהייתה במאבק מאוד גדול ממש לשרוד את החיי יום יום. החלטתי להזמין אלי חברות הבייתה, וסיפרתי להם על המקרה. שמתי שקית חומה ואמרתי – שכל אחת תתרום מה היא חושבת ורוצה ונלך ולעזור לה. מאז ומתמיד לא האמנתי בלתת מזומן אלא לראות היכן המצוקה ולעזור להם. אתה יודע לשלם חשבון או חוב מסויים, כרטיס וואצ׳ר לכושר בסופרמרקט אבל לא לתת למזומן ביד”.

״אספנו בערב הזה 600 דולר. עזרתי למשפחה בדבר שהיא הייתה זקוקה לו (מחמת כבודם לא אפרט) וכמובן שהבאתי קבלות לכל התורמים כדי שיראו לאן הלך הכסף. חודשיים אחר כך עשיתי מפגש דומה ושוב התגובה הייתה נהדרת, ואז הרגשתי שאני לא רוצה יותר להצטדק איך ומה עשיתי. אז הלכתי לעורך דין והפכתי את הכל לחוקי ומסודר – הקמתי עמותה ללא מטרת רווח, ועכשיו אם אתה נותן תרומה יש לה זכות לראות לאן היא הלכה. הספרים שלנו כולם פתוחים בפני התורמים״.

מיכל, מהיכן המוטובציה לעזור לאנשים שאת לא מכירה?

״הבחנתי שבקהילה שלנו דואגים לכל הילדים החולים גם העמותות היהודיות, הישראליות וגם האמרקאיות שלא קשורות לישראלים, הם כולם דואגים לילים חולים. זה חשוב, אבל תמיד הטריד אותי לדעת מה קורה לאנשים אחרים שהמצב הקשה שלהם יהפוך אותם לחולים. יש אנשים שהם בקשיים כלכלים כאלו גדולים שזה משפיע על אורך החיים שלהם, וככה התחלתי להגיע למשפחות נזקקות. המטרה שלי היא להשלים את החסר למשפחות שאין להם. ולא מקבלות עזרה באופן ממסדי או מאורגן”.

מיכל אמנם עוזרת למשפחות אך מתמקדת בעזרה לילדים: ״אני חושבת שלכל הילדים יש את אותם הצרכים הרצונות ורציתי להשלים להם את המחסור שלהם כדי שיכולו לקבל מה שיש לילדים אחרים: יש למשל ילד שמאוד אוהב לשחק כדורסל והוא מאוד מוכשר ולהורים שלו לא היה את הכסף לשלוח אותו לחוג כדורסל; דאגתי שנשלם את החוג עבורו. זה משהו שלכל ילד מגיע, אני עושה זאת כבר השנה השלישית”.

אני מביט באין ספור מכתבי התודה והאימיילים שמיכל מקבלת מההורים שמודים לה ובאמת שקשה לא להתרגש מהתמיכה שהיא העניקה לאנשים שהיו זקוקים לכסף לבדיקות רפואיות יקרות לילדהם, חשבונות וצווי עיקולים שלא שולמו בזמן, חוגים, בגדים לנזקקים ואפילו קניית מצרכים בסופר לפני החגים כל אלה הם רק חלק קטן מהעזרה שסיאס וארגון בשמחה עומד מאחוריו.

הפרוייקט השאפתני והמיוחד של מיכל מלא בשמחה אך הוא זקוק גם לתמיכת הקהילה. ב-23 בפברואר תיערך מסיבת התרמה, שמחה ואהבה לקהילה, שתערך ב- אולם האירועים היפייפה WAREHOUSE בצ’סטוורת’: מסיבה של מוזיקה וריקודים עם די ג׳י טיטוס ודי ג׳י גלעד,שירותי התאורה של אביאל אלטיט SKYLIGHTING ושי סילבר סאונד. עוד במסיבה אוכל כיד המל בחסות מסעדת תל אביב גריל. כל ההכנסות מהאירוע יעברו לתרומות לעזרה למשפחות נזקקות בקהילה.

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *