Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

כתבות נבחרות

[adrotate banner="19"]

…ותודה לתורמים!: מתכוננים לערב הגאלה התשיעי של ה-IAC

ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית חוגג תשע להיווסדו בערב גאלה עשיר בתכנים ואטרקציות בידוריות * ארז גולדמן, מנכ”ל ה-IAC בלוס אנג’לס ומפיקת הערב עדי דרורי מסבירים מדוע הוחלט להקדיש את הערב לתורמים והתומכים מהקהילה / מאת: אלעד מסורי

ארז גולדמן

ארגון ה- IAC בלוס אנג׳לס מתכונן לקראת הגאלה של חגיגות העשור לקיומו, שתערך ב-19 במרץ במלון בוורלי הילטון בבוורלי הילס. אין ספק שהארגון הישראלי אמריקאי עשה קפיצת מדרגה ענקית בשנים האחרונות והפך לאחד הארגונים היהודים המובילים בארצות הברית: עם עשיה חברתית וקהילתית ענפה, תמיכה במרכזי תרבות ואירגונים יהודיים וישראלים קטנים מהם, הבאת אין ספור אמנים והרצאות מעניינות מישראל, פתיחת מרכז שפר בוואלי בו מתקיימים מגוון רחב של פעילויות וחוגים וכעמידה בחזית המאבק בתנועת ה-BDS.

גולת הכותרת של הגאלה השנה תיקרא BECAUSE OF YOU – והיא תוקדש ללכל התורמים הקטנים והגדולים של הארגון, שבלעדיהם הצלחתו וגדילת פשוט לא הייתה מתאפשרת. ארז גולדמן, מנכ”ל הארגון באזור לוס אנג׳לס, מספר על ההכנות ובעיקר על ההוקרה הרבה שהוא רוכש לכל התורמים והתומכים מהקהילה הישראלית בעיר המלאכים: גולדמן: ״יש לנו פה באמת הישג מדהים באל-איי. התורמים מחזיקים את הארגון כאן. אנחנו ממומנים על ידי המון משפחות שנותנות כמה אלפי דולרים כל שנה, והמון צעירים שנותנים כמה מאות דולרים, יש גם קבוצה של תומכים כמו LEAD וזו ממש הוכחה שהארגון צובר אהדה גדול בקהילה.

״לכן קראנו לגאלה Because of you – אנחנו מלאים בהערכה כשבן אדם פרטי בא ומחליט שהוא הולך לתת לארגון מאה אלף, עשרת אלפים או 1800 דולר, או כל סכום אחר. זה סימן שהוא עומד מאחורי הארגון וזה דבר גדול. זה לא שהוא תורם כסף ומקבל אמבולנס בישראל עם השם שלו או אגף באוניברסיטה; זה כסף שהולך ישירות לקהילה ושישפיע ויעזור לאנשים”.

כיצד הכסף הנתרם ישפיע על מה שקורה בקהילה?

״הרוב מתרכז במרכז הקהילתי ע”ש שפר. אנחנו לא מחלקה של ישראלים בתוך ארגון יהודי גדול; אנחנו מרכז קהילתי ישראלי אמריקאי שעושה עבודה יום יומית לחבר בין הקהילה הישראלית והאמריקאית, מפרוייקטים גדולים ועד הדברים הכי פשוטים בעולם, מבניית שכבת מנהיגות צעירה ועד חוג לזומבה לילדים, מהסברה לישראל ועד קריאה בעברית לקטנטנים. “אנחנו מתעסקים פה בדברים שנוגעים לזהות שלנו באמריקה כיהודים וישראלים כמו הרצאות שאנחנו מביאים מישראל, תוכניות קריאה בעברית לילדים כמו ״קשת״( קהילה, שפה ותרבות), ״איתנים״ לתמידי תיכון, הצופים בני עקיבא.

בימים אלו אנחנו פועלים כדי להעביר את הפעילות למרכז שפר החדש שלנו פה בוואלי. אנחנו גם דואגים לתמוך בגופים יותר קטנים שקמים ופועלים למען הזהות היהודית והישראלית ואין להם אפשרות לקבל סיוע כספי ממקומות אחרים. יש ארגונים שמשפיעים בערך על 200-250 ילדים, אז אנחנו בוחנים את המקרה שלהם ודואגים לסייע להם.

״לפני כחודש פתחנו מחדש את המרכז שלנו ורוב האירועים מתקיימים שם. בנוסף אנחנו עכשיו מדברים עם הפדרציה היהודית שכל השירותים שמגיעים ליהודים וישראלים יתאפשרו גם ממרכז שפר קרוב לאוכלוסיה הישראלית. הפדרציה היהודית מבחינתם אמרו שהם רוצים שנהיה הזרוע שלהם להעברת אינפורמציה מפני שאנשים רבים מהקהילה אינם מודעים לזכויות המגיעות להם: לדוגמא אם חס וחלילה מישהו נפטר וצריך לעשות הלוויה, אם צריך עזרה בלימודים, מלגות לילדים – הם הבינו שאנחנו הדרך הטובה ביותר להגיע לקהילה הישראלית-אמריקאית בעיר”.

איך באמת יוצרים איתכם קשר?

״יש את האתר שלנו https://www.israeliamerican.org/los-angeles/shepher

הכל נמצא שם, יש שם את הקלנדר עם כל האירועים, הכל מסודר, יש טלפונים ואנשים שמטפלים בכל נושא”.

מה הולך להיות בערב הגאלה השנה? ״הגאלה השנה היא מיקס של 2 דברים: אנחנו עושים לתורמים ערב כייף ביחד. הבאנו את ‘הפרוייקט של רביבו’ להופעה, אז הולך להיות ערב מוזיקלי כייפי, ונסוף יהיה שואו קייס של הIAC ואנחנו נציג את הפעיליות שאנחנו עושים ואת העשיה שמתאפשרת בזכות התורמים. במהלך האירוע כל מי שישב באולם הולך להנות מערב של בידור אינטלקטואלי, כי את האירוע ינחה לא אחר מליאור סושרד, שהוא סיפור הצלחה ישראלית ברמה בינלאומית.

״הנואם הראשי של הערב יהיה שדרן הרדיו והסופר המוערך דניס פרגר. בנוסף אנחנו נכבד את דיוויד וינר ניצול שואה בשנות ה-90 לחייו, שהתרומה שלו לקהילה היהודית והישראלית היא עצומה. הוא יספר לקהל מהזוית שלו על כמה התמיכה שלהם חשובה והכרחית. אנחנו נותנים כבוד לבן אדם בתוך הקהילה שהוא ניצול שואה, והוא מסביר למה חשוב שיש את ה-IAC ולמה חשוב לתמוך בארגון.״

איך אתה רואה את הקהילה הישראלית בלוס אנג’לס בעוד עשר שנים? ״אני רוצה לראות קהילה חזקה, מצליחה ובטוחה. אם בתי הקטנה, עוד עשר שנים תוכל ללכת פה בלוס אנג׳לס עם חולצה שכתוב עליה בעיברית ומגן דוד בלי שום בושה או פחד לא משנה לאן היא נוסעת – עשינו את העבודה״.

***

עדי דרורי

מפיקת הגאלה של IAC השנה היא עדי דרורי, שכבר עבדה עם ה-IAC בעבר במגוון אירועים ובראשם פסטיבל יום העצמאות השנתי. עדי, בעלת חברת האירועים EVENT PROS LA מגיעה מתחום יחסי הציבור. למרות שעבדה בעבר עם כוכבים ענקים כמו סי לו גרין וסנופ דוג היא מספרת שהיא נרגשת כל פעם מחדש מהאירועים המיוחדים שהיא מפיקה לקהילה הישראלית כאן.

עדי: ״השנה האירוע מיוחד יותר מתמיד, מכיוון שהוא מוקדש כולו לתורמים שלנו. זה אירוע הצדעה לכל התומכים של ה-IAC והמסר הוא שבזכותו התורמים הללו אנחנו יכולים להמשיך ולפעול למען הקהילה. “במהלך הערב נציג עבודה של אייל ריש, במאי דגול, שהכין סרט מאוד מרגש שמספר על הארגון והפעילות שלו, ויש לנו הרבה תכני מוזיקה. “אחד מהזמרים שמופיע איתנו השנה הוא קריס מאן מהתוכנית THE VOICE שהיה עכשיו בסיבוב הופעות גדול של פאנטום האופרה. קריס בדרך כלל לא עושה גאלות כאלה אבל סיפרתי לו על הקהילה ועל ה-IAC והוא מאוד התרשם ואמר שהוא רוצה לעזור ולהיות חלק מזה״.

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *