Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

ספורט

[adrotate banner="19"]

הלייקרס זוחלים על ארבע ומלקקים נואשות להווארד. את מנחם לס זה מגעיל

 היכן הימים ששחקנים עמדו בתור ללבוש את המדים הסגולים-זהובים של הלייקרס? / מנחם לס מנתח, מתווכח ומתרתח / צפו בשלטי החוצות ובמודעה המתחנפת ב”לוס אנג’לס טיימס”

הווארד. עושה צחוק ממה שהיה פעם מועדון פאר

הווארד. עושה צחוק ממה שהיה פעם מועדון פאר

שלוש פעמים – סיפרו אותם – שלוש פעמים מיץ’ קופצ’אק זחל על ארבע לסוויטה של דווייט הארוורד  במלון ‘בל-אייר’ בו הוא מתגורר, כשהוא מתחנן אליו שיחתום עם הלייקרס. להארוורד ישנן דרישות שונות שאחת מהן היא שינוי מחלט בשיטת המשחק של מייק ד’אנטוני.

אני לא ידעתי שלד’אנטוני ישנה שיטה; לפי הצורה שהלייקרס שיחקו בפלייאוף (ועוד לפני כן עם קובי), אבל מילא. אני בטוח שקופצ’אק הבטיח לדווייט כל מה שהענק רצה לשמוע. מה שמגעיל אותי זו הצורה שהלייקרס מוכנה להשפיל את עצמה כדי לזכות בהארוורד. היכן הימים שאנשים עמדו בתור ללבוש את המדים הסגולים-זהובים של הלייקרס? היום, כשמהקבוצה המהוללת נשאר רק סטיב נאש עם חוזה אחרי 2013-14 – והוא יהיה אז כבר בגיל 50 או משהו כזה – הקבוצה אינה יותר משוקת שבורה. קובי לא יחזור לפני שנת 2014, ופאו גאסול הוא שחקן נישכח שאף אחד אפילו לא מזכיר יותר את שמו.

די-12 על גבי הדיסני-הול בדאון טאון לוס אנג'לס

די-12 על גבי הדיסני-הול בדאון טאון לוס אנג’לס

אז למה הלייקרס הפכו להיות כזונה המתפשטת ומציעה הכל? כי החתימה של כריס פול על 107 מיליון לחמש שנים שתהפוך לעובדה קיימת ב-10 ליולי, היום הראשון המותר לחתימות, גנבה ללייקרס את יוקרת העיר, והלייקרס תהפוך לדרק האמיתי – לאשפה של העיר – אם האוורד לא יחתום. בעוד שהקליפרס עם דוק ריברס ופול תהיה גאוות לוס אנג’לס, הלייקרס תהפוך לקבוצת תחתית אמיתית, מס’ 20-22 בליגה, וזה עם הנחה, וכדי לא להעליב יותר מדי את אוהדי הלייקרס באתר.

בוורלי בילס הוטל, בוורלי הילס

בוורלי הילס הוטל, בוורלי הילס

הפרוספקט שהאוורד יהיה מוכן לוותר על 30 מיליון ולחתום עם יוסטון הוא HORROR THEATER ללייקרס. הדבר המשפיל ביותר הוא שבמקום שמוחמד יבוא אל ההר, ההר בא אל מוחמד. ההשפלה שהאוורד גורם לכולם היא העובדה שהם – כולם – חייבים לבוא אליו במקום שהוא יבוא אליהם.

בילבורד בהוליווד בולווארד

בילבורד בהוליווד בולווארד

בושה וכלימה לכולם, ובעיקר ללייקרס שעשתה זאת שלוש פעמים משך הוויקאנד, וביום שלישי השבוע תבוא הפגישה הרביעית, המכרעת, ואז הארוורד יחליט לאן פניו מועדות. כל הפרוסס הזה כל כך מגעיל אותי שאני מתפלל שהקבוצה שתדוג את הארוורד תיפול איתו. אחרי הכל, מה בן ה-27 הזה שכולם מתחננים למילת החיוב שלו כבר עשה בכדורסל? כלום. גרנישט. נאדה. יש לו מדליית זהב אולימפית רק בגלל דוויין וכרמלו אנטוני. אפילו באולימפיאדה הוא היה פקק סתום שגבוהי העולם די קירקסו.

לפני שהארוורד עבר מאורלנדו, וכל העולם ציפה למוצא פיו, הוא רק חייך את החיוך ה-MEGAWATT המטופש שלו ולא ענה. לפחות עתה הוא לא מחייך. ז”א שהוא רוצה לשדר לכולנו שראשו עמוס במחשבות והוא נמצע עמוק-עמוק בדיון עם עצמו לאן המקום הטוב ביותר ללכת.

ציטוט של קובי בראיינט בפייסבוק

ציטוט של קובי בראיינט בפייסבוק

הלייקרס פתחו במסע ההשפעה הגדול אי-פעם. תארו לכם שהלייקרס הגדולה והמפוארת של מג’יק וקרים, שמה שלטים בכל חור בעיר עם תמונתו של המכוער, וההתחננות “אל תלך לשום מקום אחר”. היום הקבוצה המושפלת, המיואשת, והבזויה – הקבוצה שדוייט הארוורד הכלים והנמיך עד אפס – קנתה עמוד שלם בלוס אנג’לס טיימס עם תחינה נוספת לדווייט שיחתום. הראיתם אי פעם דבר שפוף ועשוק כזה? שקבוצה קונה עמוד ב- 150,000 דולר בעתון המקומי בו היא מתחננת ומשוועת להארוורד להישאר? מה אגיד לכם? הלייקרס נפלה לשפל שמעולם לא נפלה אליו, והאדם שגרם לה ללקק לו את התחת כשהיא זוחלת על ארבע זה הארוורד.

אני עדיין מאמין שבסוף הוא יישאר בלייקרס. אבל בדרך לכך הוא גרם לה למכור את עצמה כזונת רחוב.

המודעה ב"לוס אנג'לס טיימס", ביום שלישי השבוע

המודעה ב”לוס אנג’לס טיימס”, ביום שלישי השבוע

 

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *