Bookmark and Share "/>

שבוע ישראלי

ספורט

[adrotate banner="19"]

איזה מין קובי יהיה ללייקרס העונה? / מנחם לס

hi-res-de2093a954c48cefc074a839f7253df1_crop_exactמצד אחד ישנו טבע העולם, ספורי עבר, ואנטומיה.
אבל מצד שני יש את קובי שעבורו המושג “בלתי אפשרי” לא קיים.
אני מכיר את התכונות הכמעט על-טבעיות של קובי, מוסר העבודה שלו, רצונו העז, גאוותו, ורגש התחרויות שלו שני רק למייקל ג’ורדן. מצד שני ישנה האפשרות שקובי גמר. גופו, גילו, ועייפות החומר לא יאפשרו לו להיות יותר משחקן רגיל.
הספקנים יאמרו לך שהוא היה צריך לתלות את הסניקרס אחרי עונת 2012-13. אבל הספקנים לא מכירים את הכוח הנפשי, הגאווה, ואולי אפילו ניתן להגדיר את תכונות האופי האלה שחצנות, יהירות, ורברבנות. קובי מאמין – לדעתי כמובן – שהוא עדיין שחקן הכדורסל הטוב בעולם, והוא מוכן ומזומן להוכיח זאת ללברונים ולדוראנטים של העולם.
לדעתי קובי היה השחקן הטוב בעולם, אבל בגיל 36 ושתי פציעות רציניות לברך ולגיד האכילס, הוא כבר לא.
אבל אם מאמנו ישתמש בו בזהירות, ויחשוב עליו במושגים של ‘שחקן לשנתיים-שלוש’ עם 28-30 דקות למשחק, הוא יכול להיות שחקן של 18 נק’, 4 ריב’ ו-4 אסיסטים, ואולי אפילו להיות ‘אול סטאר’ העונה.
כדי שזה יקרה כמה דברים צריכים לקרות:

1. קובי (והלייקרס) חייבים לשחק במטרת בנייה ולא מטרת ריצה עמוקה בפלייאוף
נסיון לריצה עמוקה בפלייאוף רק יהרוס את קובי. הוא יתאמץ מעל ומעבר, ואין לו את הכלים מסביבו להגיע לשום מקום. במקום משחק ‘על אמוק’ עם כל התחמושת וכל כלי הנשק, הלייקרס חייבת לשחק עם מנטליות של ‘קבוצת תחתית עד אמצע הטבלה’, ולשכוח מההסטוריה והמסורת, ולשחק רק על מנת לשמש בסיס לעתיד יותר טוב בשנתיים-שלוש הבאות.
2. קובי חייב לשחק ר-ק כ-ש-ה-ו-א ב-ר-י-א ב-100%!
אם הוא פצוע, אסור לו לסחוב פציעה למשחקיו. עליו לשחק רק כשהוא מרגיש 100% בריא. מיץ’ קופצ’אק אמר לספורטסנטר שהוא “100% בריא מאז חודש מאי”. שון ספנסר מהלוס אנג’לס טיימס שראה אותו באימונים כתב ש-“קובי נראה מצויין. הוא רץ ומנתר כאילו לא סבל מפציעות משך כמעט שנתיים!”.

3. אסור לקובי לנסות להוכיח שהוא ‘שווה’ 48.5 מיליון
אף שחקן בליגה לא שווה כסף כזה, ובוודאי לא קובי. עליו להבין שהכסף שולם לו כמחווה יותר מכל דבר אחר, ואין לו כל צורך ‘להרוויח את לחמו’ – ז”א לנסות להחזיר ללייקרס סחורה בשווי 24.5 מיליון לעונה, כי הוא רק יהרוס את עצמו בנסיון להוכיח. הלייקרס שילמו לו 48.5 מיליון כי הוא לא סתם שחקן, הוא ‘BRAND’, והוא מכונת כסף ללייקרס בארה”ב, ובעיקר בסין שם הוא קדוש (כפי שתקראו במאמר המתורגם בקרוב).
4. על קובי להיות ריאליסט בקשר ליכולת הקבוצה
הנה מה שהוא אמר לא מזמן: “It’s my job to go out there next season and lay it all out there on the line and get us to that elite level,”n.
הרוסטר של הקבוצה הוא ממוצע במקרה הטוב. קובי וביירון סקוט מאמנו מאמינים שיש מספיק “חומר” להגיע לדברים גדולים כבר העונה ושקובי יהיה המלט שיחבר את כל החלקים יחד. עם ציפיות כאלה תבאנה אכזבות, ותתחילו לראות את קובי משחק לבדו ומנסה לנצח לבדו. ביירון סקוט אחר: “קובי מסוגל לעשות דברים שאף אחד אחר לא יכול. אנחנו מתכוננים לתת לו את הכדור, AND HE WILL MAKE THINGS HAPPEN!
זה יהיה אסון עבורו, ועבור הקבוצה!

5. הלייקרס (אולי אפילו קובי) חייבים להגדיר מחדש “הצלחה” לעונת 2014-15
קובי חייב להרגיש שהחזרה שלו היתה “מוצלחת”, וכדי שזה יקרה עליו לצאת עם שורת הישגים מעשיים אישיים וקבוצתיים, שחלא יכללו מילה אחת על אליפות, ואולי אפילו ‘פלייאוף’ מלבד – אולי ‘ ‘הגעה לפלייאוף’ כמטרה ברורה.

שרון סטון והבת של אבי לרנר בסטייפלס סנטר חוזות בקובי

שרון סטון והבת של אבי לרנר בסטייפלס סנטר חוזות בקובי

6. קובי חייב לשנות את משחקו
קובי לא יכול לחזור ולשחק כאילו עונת 2014-15 היא עונת 2009-2010. הוא לא יכול יותר להחזיק בכדור ולעשות הכל בעצמו. לא ארחיב את הדיבור כאן, אבל משחקו חייב להשתנות, בדיוק כפי שמייקל ג’ורדן שינה את משחקו בשנתיים-שלוש אחרונות כשהוא הפך לשחקן פרימטר הרבה יותר משחקן חודר ופורץ. קובי חייב להפוך ליותר מנהיג ומרכז מאשר מוציא לפועל!
7. אסור לקובי להפוך ל-LIABILITY בהגנה
לפני שקובי דואג לנקודותיו, עליו להבטיח שהוא לא הופך לבדיחה בהגנה. אסור לו להפוך לשחקן עליו קליי ת’ומפסון בא לעשות סטטיסטיקה. עדיף שיקלע רק 10 ויגן, מאשר שיקלע 25, ויהיה השחקן שעליו עשה שחקנו היריב סטטיסטיקה.
***
האם הוא יפתיע את כולנו? האם הוא ישחק כפי שמצופה משחקן בן 36 שניפצע שתי פציעות רציניות? האם הוא יהווה אכזבה קולוסאלית, ויעשה צחוק מעצמו?

[adrotate group="5"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *